Kursa vadītājs:Ēriks Treļs
Studiju tips:Nepilna laika, Pilna laika
Līmenis:1. cikla (Bakalaura)
Mērķauditorija:Tiesību zinātne; Civilā un militārā aizsardzība
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Tiesību zinātnes

Nodrošināt studējošiem iespēju apgūt zināšanas par Valsts policijas struktūrvienību kompetenci un darba organizāciju sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanas jomā, kā arī Valsts policijas vecākā virsnieka lomu šajā procesā. Uzdevumi: 1. Sniegt studējošiem zināšanas par Valsts policijas uzdevumiem un Valsts policijas struktūrvienību kompetenci un darba organizāciju sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanas jomā. 2. Sniegt studējošiem zināšanas par sabiedriskās kārtības, sabiedriskās drošības, iekšējās drošības un nacionālās drošības jēdzienu un būtību. 3. Sniegt studējošiem zināšanas par Valsts policijas struktūrvienību darbību, sabiedriskās kārtības nodrošināšanā. 4. Sniegt studējošiem zināšanas par likumpārkāpumu un citu notikumu reģistrācijas un izskatīšanas kārtību. 5. Sniegt studējošiem zināšanas par reaģējošo resursu vadīšanu un reaģēšanu uz informāciju par noziedzīgiem nodarījumiem, citiem likumpārkāpumiem un notikumiem. 6. Sniegt studējošiem zināšanas par sabiedriskās kārtības nodrošināšanu publiskās vietās un publisko pasākumu laikā. 7. Sniegt studējošiem zināšanas par policijas darbību ceļu satiksmes uzraudzības jomā. 8. Sniegt studējošiem zināšanas par policijas darbību īslaicīgās aizturēšanas vietās, kā arī par personu konvojēšanu un apsardzi. 9. Sniegt studējošiem zināšanas par vardarbības draudu novēršanu un pagaidu aizsardzības pret vardarbību nodrošināšanu. 10. Sniegt studējošiem zināšanas par atbalsta sniegšanu personām, kuras cietušas likumpārkāpumu rezultātā, nelaimes gadījumā vai atrodas bezpalīdzības stāvoklī.

Pamatzināšanas sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanas jomā.

Studiju kursa apguves rezultāta studenti iegūs zināšanas par Valsts policijas struktūrvienību kompetenci un darba organizāciju sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanas jomā, kuras varēs pielietot, pildot dienesta vai darba pienākumus attiecīgajā jomā, kā arī gadījumos, kad tiks konstatēti likumpārkāpumi, kas apdraud sabiedrisko kārtību un drošību.

Studiju kursa apguves rezultāta studenti spēs konstatēt raksturīgākās problēmsituācijas sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanas jomā, noteikt policijas un sabiedrības mijiedarbību veicinājušos pasākumus, kā arī prevencijas lomu un vietu iekšējās valsts drošības jomā.

Studiju kursa apguves rezultāta studenti spēs parādīt, noskaidrot un formēt problēmas sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanas jomā, izstrādāt patstāvīgus pētījumus.

Plānošanas periods:2024. gada rudens semestris
Policijas darbs, PDNida 3BakalaursIerobežota izvēleArtis Velšs, Ēriks Treļs, Valdis Voins
Policijas darbs, PDida 3BakalaursIerobežota izvēle