Sociālā psiholoģija (VPUPK_283)
Īsumā par studiju kursu
Mērķis
Iepazīstināt studentus ar teorētiskajām un praktiskajām sociālās psiholoģijas nostādnēm un iespējām tās izmantot darbā ar cilvēkiem un cilvēku grupām. Analizēt personības lomu sociālajā kontekstā un sniegt zināšanas par personības psiholoģiskās struktūras komponentiem sociālajā kontekstā. Studenti tiek mācīti atpazīt sociāli psiholoģiskos fenomenus praksē, analizēt to cēloņus un iespējamās sekas. Pilnveidot studentu zināšanas par sociālās psiholoģijas atziņām par sociālo apstākļu ietekmi uz indivīdu, grupu un visas sabiedrības apziņu un sociālo uzvedību, personības attīstību sociālajā kontekstā, grupu sociālpsiholoģiskajām parādībām, to psiholoģiskajiem mehānismiem.
Priekšzināšanas
Vispārīgā psiholoģija, Personības psiholoģija, Socioloģija.
Rezultāti
Izprot, salīdzina un kritiski izvērtē sociālo apstākļu ietekmi uz indivīdu, grupu, sabiedrību, tās sociālo uzvedību, personības attīstību sociālajā kontekstā, grupu sociālpsiholoģiskās parādības un to psiholoģiskos mehānismus.
Argumentēti diskutē par sociālo apstākļu ietekmi uz indivīdu, grupu, sabiedrību un tās sociālo uzvedību. Diskutē par personības attīstību sociālajā kontekstā, grupu sociālpsiholoģiskajām parādībām un to mehānismiem.
Studenti izvērtē un formulē problēmas, kas saistītas ar sociālo apstākļu ietekmi uz indivīdu, grupu, sabiedrību un tās sociālo uzvedību mūsdienās, prot atrast problēmu risināšanas veidus, atbilstoši konkrētajai situācijai. Izvērtē un formulē problēmas, kas saistītas ar personības attīstību sociālajā kontekstā, grupu sociālpsiholoģiskajām parādībām, to mehānismiem un psihologa lomu to regulācijā.