Struktūrvienība: Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija
Mērķauditorija:Sporta treneris
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Sporta zinātne

Radīt interesi par vieglatlētiku, sniegt priekšstatu par vieglatlētikas disciplīnām un dot iespēju apgūt vieglatlētikas disciplīnu tehnikas pamatus. Sniegt zināšanas un dot iespēju apgūt Vispārējās vidējās izglītības mācību priekšmeta standarta „Sports” ietverto vieglatlētikas disciplīnu mācīšanas pamatus sākumskolā, pamatskolā un vidusskolā. Apgūt vieglatlētikas sacensību tiesāšanas pamatus.

Vieglatlētika vidusskolas standarta līmenī.

Zina vieglatlētikas disciplīnu tehnikas teorijas pamatus un sacensību noteikumus Vieglatlētikas disciplīnu tehnikas un taktikas paņēmienu mācīšanas metodika (mācīšanas metodes, mācīšanas līdzekļi, sporta stundas organizēšanas formas). Formatīvā, summatīvā vērtēšana un pašvērtējums vieglatētikas vingrinājumu apguvē.

Spēj nodemonstrēt vieglatlētu speciālos vingrinājumus un vieglatlētikas skriešanas, lēkšanas un mešanas disciplīnas.
Demonstrē dažādus pārvietošanās veidus (soļošana, skriešana, lēkšana) un priekšmetu pārvietošanu (mešana) visās izglītības pakāpēs.
Praktiski plāno, vada vieglatlētikas vingrinājumus un novērtē to apguvi, atbilstoši valsts pirmsskolas izglītības vadlīnijām, valsts pamatizglītības standarta un valsts vidējās izglītības standarta prasībām mācību jomā. Demonstrē apgūtās iemaņas modificētās vieglatlētikas disciplīnu sacensībās.

Spēj pielietot praksē teorētiskās zināšanas un patstāvīgi izvēlēties mācīšanai piemērotus vingrinājumus un izvēlēties atbilstošu vingrinājumu izpildes dozējumu. Spēj vērtēt prasmes un iemaņas. Spēj patstāvīgi tiesāt sacensības dažādās vieglatlētikas disciplīnās skolā. Spēj uzņemties atbildību par mācību stundas ar vieglatlētikas vingrinājumiem un pasākuma drošumu skolā.
Spēj veidot skaidrus snieguma un izglītojamo izaugsmes vērtēšanas kritērijus un pārbaudes veidus.

Plānošanas periods:2024. gada rudens semestris
Sporta zinātne, SpZ 1BakalaursObligātsIlze Avotiņa, Krišjānis Kuplis, Sandra Škutāne
Sporta zinātne, SpZNn 1BakalaursObligātsIlze Avotiņa, Krišjānis Kuplis, Sandra Škutāne
Plānošanas periods:2025. gada pavasara semestris