Struktūrvienība: Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija
Mērķauditorija:Sporta treneris; Pedagoģija
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Sporta zinātne

Sekmēt studējošo profesionālās kompetences attīstību volejbola mācīšanas un mācīšanās organizācijā un vadībā, ievērojot izglītojamo individuālās iespējas un atbilstību sasniedzamajam mācīšanās rezultātam, kā arī dot iespēju studējošiem apgūt teorētiskās zināšanas un praktiskās prasmes volejbola spēlēšanā un izglītojamo sacensību organizēšanā ar atvieglotiem vai mainītiem noteikumiem.

Vispārējā vidējā izglītība.

1. Volejbola spēles izcelšanās, vēsture un attīstība Latvijā un pasaulē.
2. Volejbola tehnikas un taktikas paņēmienu mācīšanas metodika (mācīšanas metodes, mācīšanas līdzekļi, sporta stundas organizēšanas formas).
3. Formatīvā, summatīvā vērtēšana un pašvērtējums volejbola vingrinājumu apguvē.

4. Praktiski plānot, vadīt volejbola vingrinājumus un novērtēt to apguvi atbilstoši valsts pirmsskolas izglītības vadlīnijām, valsts pamatizglītības standarta un valsts vidējās izglītības standarta prasībām mācību jomā.
5. Pielietot volejbola spēlētāju darbības noteikumus, veikt tiesnešu un mācību spēles sekretāra pienākumus.
6. Demonstrēt apgūtās iemaņas volejbolā modificētās mācību spēļu sacensībās.

7. Spēja plānot, vadīt starpdisciplināru un individualizētu mācību procesu daudzveidīgās volejbola vingrinājumu aktivitātēs atbilstoši valsts pirmsskolas izglītības vadlīnijām, valsts pamatizglītības standarta un valsts vidējās izglītības standarta prasībām mācību jomā.
8. Spēja kritiski analizēt un izvērtēt pielietotos pedagoģiskos līdzekļus, metodes, paņēmienus un volejbola līdzekļus un to atbilstību izglītojamo spējām un izglītības mērķiem veselību veicinošās daudzveidīgās volejbola vingrinājumu aktivitātēs.
9. Spēja uzņemties atbildību par mācību stundas ar volejbola vingrinājumiem un volejbola pasākuma drošumu skolā.
10. Spēja veidot skaidrus snieguma un izglītojamo izaugsmes vērtēšanas kritērijus un pārbaudes veidus volejbola apguvē.
11. Spēja analizēt mācīšanās rezultātus volejbola apguvē un sekot skolēna izaugsmei, identificēt mācīšanās snieguma uzlabošanai nepieciešamos atbalsta pasākumus.
12. Spēja sniegt atgriezenisko saiti gan izglītojamo, gan savas darbības novērtējumā volejbola mācību aktivitātēs.
13. Spēj radoši izvēlēties mācību līdzekļus volejbola apguvē, integrējot veselības un drošības saturu, citu priekšmetu jomas, caurviju prasmes un vērtības.
14. Spēj identificēt drošības apdraudējumus un riskus dažādās vidēs un situācijās volejbolā, veic preventīvus drošības pasākumus, izvēloties piemērotākās problēmrisināšanas stratēģijas.

Plānošanas periods:2024. gada rudens semestris
Veselība, fiziskā aktivitāte un drošība (sporta un veselības skolotājs), VMSN 7BakalaursIerobežota izvēle
Veselība, fiziskā aktivitāte un drošība (sporta un veselības skolotājs), VMS 7BakalaursIerobežota izvēle
Veselība, fiziskā aktivitāte un drošība (sporta, veselības un valsts aizsardzības mācības skolotājs), VASN 7BakalaursIerobežota izvēle