Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem

Agnese Jonāte ir ieguvusi Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes tiesību zinātņu bakalaura grādu, bet maģistrantūrā izvēlējās studēt Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) maģistra studiju programmā Veselības komunikācija.

“Mērķtiecīgi meklēju studiju iespējas veselības aprūpes nozarē, jo strādāju starptautiskā farmācijas uzņēmumā. RSU mājaslapā atradu informāciju par maģistra studiju programmu Veselības komunikācija un sapratu, ka studiju plāns ietver visus man interesējošos priekšmetus un ka tos ir iespēja apgūt pie labākajiem nozares speciālistiem, lektoriem un profesoriem,” stāsta Agnese, kura jau ir pabeigusi pirmo studiju gadu šajā programmā.

agnese_jonate_v.jpg

Agnese Jonāte. Foto no personīgā arhīva

Kādas ir studijas šajā programmā?

Studiju laikā mums ir iespēja apgūt gan komunikācijas zinātņu, gan sabiedrības veselības  zinātnes kursus, un iegūt izpratni par veselības sistēmu un politiku. Iegūtās zināšanas ne tikai iemāca radīt veselības komunikācijas saturu, bet arī atpazīt kļūdas un dezinformāciju. Novērtēju, ka varu iegūt multidisciplināras zināšanas veselības nozarē, piemēram, socioloģijā, komunikācijas zinātnē, sabiedrības veselībā, epidemioloģijā u. c.

Mani studiju biedriem ir dažādas profesionālās pieredzes, tādējādi veidojot vidi motivējošam un iedvesmojošam mācību procesam, kurā varam mācīties viens no otra. Svarīgi zināt: lai studētu veselības komunikāciju, medicīniskā izglītība nav nepieciešama. Man ir juridiskā izglītība, un kursa biedru vidū ir gan ārsti, gan komunikācijas speciālisti un žurnālisti. Studiju laikā mums veidojās interesantas un produktīvas diskusijas, debates un lieliska iespēja dalīties savstarpējos profesionālos pieredzes stāstos – tas ir viens no lielākajiem studiju ieguvumiem.

Vai ir viegli apvienot studijas ar darbu un ģimeni?

Programmas lekcijas un nodarbības tiek organizētas piektdienu pēcpusdienās un sestdienās. Ņemot vērā, ka esmu divu bērnu mamma un nedzīvoju Rīgā, uzsākot studēt, satraucos par spēju apvienot pienākumus un būt klātesošai mācībās. Tomēr šā mācību gada laikā izdevies apmeklēt visas lekcijas un nodarbības, un to lielā mērā veicināja aizraujošais studiju saturs, lieliskie kursa biedri un atbalstoša ģimene, kas notur motivāciju pārvarēt sadzīviskās un arī akadēmiskās grūtības.

Kam ieteiktu studēt veselības komunikāciju?

Uzskatu, ka veselības komunikatoriem ir liela perspektīva profesionālajā vidē. Komunikācijas zināšanas un prasmes veselības nozarē tiek arvien vairāk novērtētas un pieprasītas, veidojot starppersonu attiecības – piemēram, ārstu un pacientu dialogs, profesionāļu saziņa veselības organizācijās. Tāpat arī publiskajā komunikācijā starp pārvaldes institūcijām un sabiedrību šīs zināšanas ir vajadzīgas. Iesaku izvēlēties šo studiju programmu visiem, kuri vēlas papildināt savas profesionālo varēšanu ar teorijā un praksē balstītām zināšanām.