Aicinām iesniegt tēzes IV Starptautiskajai konferencei "Uzturs un veselība"
Trīs vadošās Latvijas universitātes – Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), Latvijas Universitāte (LU) un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU) kopā ar Latvijas Diētas ārstu asociāciju un Latvijas Diētas un uztura speciālistu asociāciju – aicina piedalīties IV Starptautiskajā konferencē Uzturs un veselība, kas norisināsies šā gada 5. un 6. decembrī.
Šī konference ir daļa no universitāšu sadarbības maģistra studiju programmas Uzturzinātne ietvaros, un tā notiks RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā Rīgā. Pasākums notiks hibrīdformātā, nodrošinot iespēju piedalīties gan klātienē, gan tiešsaistē.
Konference sniegs iespēju vadošajiem zinātniekiem, valsts pārstāvjiem, kā arī pārtikas, uztura un veselības nozares uzņēmumu vadītājiem pulcēties forumā, lai izplatītu un apmainītos ar idejām un pētniecības rezultātiem. Starptautiskie zinātnieki varēs piedalīties tiešsaistē, kamēr Latvijas zinātniekiem būs iespēja piedalīties gan klātienē, gan tiešsaistē.
Lolita Neimane, konferences organizatore,
RSU Veselības un sporta zinātņu fakultātes Rehabilitācijas katedras docētāja
Konference aptvers plašu tematu loku, kas veltīts uztura politikai, sabiedrības veselībai un epidemioloģijai, īpašu uzmanību pievēršot uztura zinātnes lomai hronisku slimību profilaksē ar sabalansētu uzturu visos dzīves posmos. Dalībnieki izpētīs sarežģītās attiecības starp metabolisko sindromu, sporta uzturu un metabolismu, uzsverot veselībai nozīmīgu pārtikas produktu izstrādi, kas par prioritāti izvirza pārtikas kvalitāti un drošību, vienlaikus veicinot ilgtspējīgas pārtikas praksi. Diskusijas notiks arī par mikrobioma izmaiņu ietekmi uz veselību un slimībām, ar uzsvaru uz to, kā līdzsvarota mikrobioma uzturēšana var uzlabot sabiedrības veselību un vispārējo labklājību.
Konferencē piedalīsies vairāki ievērojami eksperti, tostarp Daniela Graha, MSc, no Lietišķo zinātņu universitātes FH Joanneum Grācā Austrijā, kas specializējas lietišķajā uzturzinātnē un nieru slimību ārstēšanas uztura terapijā. Asoc. prof. Olafs Egmundarsons no Islandes Universitātes dalīsies ar savu pieredzi pārtikas sistēmu, uztura un pārtikas drošības jomā, sasaistot savus pētījumus ar ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem. Profesore Janina Petkevičiene no Lietuvas Veselības zinātņu universitātes piedāvās ieskatu profilakses medicīnas un sabiedrības veselības jomā, bet asoc. Prof. Juliana Vintila (Iuliana Vintila), PhD, no Galacas Universitātes Rumānijā sniegs ieskatus globālajās uztura harmonizācijas iniciatīvās.
Šī konference ir lieliska iespēja apmainīties ar idejām un pētniecības rezultātiem uztura un veselības jomā. Nepalaidiet garām iespēju piedalīties un iesaistīties diskusijās ar konferences starptautiskajiem ekspertiem!