26. un 27. septembrī Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notika studiju virziena Iekšējā drošība un civilā aizsardzība Latvijas un ārvalstu ekspertu grupas vizīte. Akreditācijas ekspertu grupā bija pārstāvji no Kenterberijas Kristus baznīcas universitātes (Apvienotā Karaliste), Tartu Lietišķās koledžas (Igaunija), Banku Augstskolas (Latvija), Latvijas Darba devēju asociācijas, Latvijas Studentu apvienības un Augstākās izglītības kvalitātes aģentūras.

Divu dienu laikā eksperti tikās ar augstskolas vadības pārstāvjiem, RSU docētājiem, studentiem, absolventiem un darba devēju pārstāvjiem. Viņi iepazinās arī ar RSU materiāltehnisko bāzi, tostarp apmeklēja tiesas izspēļu zāli un kriminālistikas praktisko nodarbību telpu Kuldīgas ielā 9c.

“Vizīte ir būtisks solis studiju virziena Iekšējā drošība un civilā aizsardzība attīstībā. Mēs priecājamies par iespēju sadarboties ar starptautiskiem ekspertiem, kas sniedz vērtīgu ieguldījumu mūsu studiju programmas akreditācijā. Iekšējā drošība ir būtiska ne tikai valsts stabilitātei, bet arī sabiedrības uzticībai un drošības sajūtai. Augstākajai izglītībai ir izšķiroša nozīme, jo tā nodrošina jauniešiem zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai efektīvi risinātu mūsdienu izaicinājumus. Arī šī ekspertu akreditācijas vizīte palīdz veicināt studentu izpratni par starptautiskajām praksēm un standartiem, kas ir būtiski, lai nodrošinātu ilgtspējīgu un drošu nākotni mūsu valstij,” atklāj programmu grupas Iekšējā drošība vadītāja un vadošā pētniece RSU Sociālo zinātņu fakultātē Lidija Juļa.

Studiju virzienā Iekšējā drošība un civilā aizsardzība RSU īsteno trīs studiju programmas: pirmā cikla profesionālo studiju programmu Policijas darbs, profesionālo maģistra studiju programmu Ekonomiskās drošības aizsardzība un akadēmisko maģistra studiju programmu Ekonomiskā drošība, ko RSU īsteno kopā ar Daugavpils Universitāti. Programmas Policijas darbs un Ekonomiskās drošības aizsardzība tiek realizētas konsorcija Iekšējās drošības akadēmija ietvaros.