Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Darbiniekiem
Startē Stradiņos!

Cēsis 9. un 10. jūnijā pieskandināja jau devītais sarunu festivāls LAMPA, kurā ar divu dienu izvērstu aktivitāti – podkāstu darbnīcu – piedalījās Rīgas Stradiņa universitāte un studentu medijs Skaļāk. Jaunieši un viesi diskutēja par tādām tēmām kā kara žurnālistika, kino un feminisms, cieņpilnas attiecības, LGBT+, studiju aizkulises un karjeras izaicinājumi sociālantropoloģijā, politoloģijā un tiesībzinātnē, kā arī citiem jautājumiem.

RSU podkāstu darbnīcas aktivitātes piektdien, 9. jūnijā, jaunieši iesāka ar klātienes raidierakstu Grēks nesūdzēties, kurā Anna Apīne, Monta Bērziņa un Herberts Legants šķetināja sāpīgus un neērtus attiecību stāstus. Pēcāk vietu pie ierakstu pults ieņēma gan nejauši garāmgājēji, kuri vēlējās iemēģināt roku raidierakstu veidošanā, gan jaunieši, kuri jau iepriekš bija gatavojušies startam RSU studentu medija organizētajā podkāstu darbnīcā. Piektdienas programmas turpinājumā sarunā Students prožektoru gaismā ar RSU studējošo pašpārvaldes valdes priekšsēdētāju Elizabeti Maiju Liepu diskutēja Anna Apīne un Monta Bērziņa. Festivāla pirmās dienas sarunu noslēdza Katrīnes Liepzares veidotā saruna Žurnālists karā, kurā klātienē piedalījās LTV žurnālists Gints Amoliņš, bet tiešsaistē no Ukrainas pieslēdzās ar LTV žurnāliste Ina Strazdiņa. Saruna par ikdienu, reportējot no kara skartas valsts, par grūtībām, psiholoģisko noturību un bojā gājušajiem aroda pārstāvjiem izvērtās īpaši spēcīga. Festivāla pirmajā dienā ar jauniešiem sarunājās arī RSU profesore, sabiedriskā medija ombuds Anda Rožukalne un Komunikācijas fakultātes prodekāne Līga Ozoliņa.

Savukārt, sestdienas, 10. jūnija, programmā, Annas Katrīnas Elmes un Anetes Valaines veidotajā podkāstā Iedzersim tēju viesojās topošā sociālantropoloģe Liene Rācene-Riekstiņa, studiju programmas Starptautiskās attiecības un diplomātija vadītāja Elīna Vrobļevska, zvērināta advokāte, pētniece un RSU Juridiskās fakultātes prodekāne docente Karina Palkova un RSU profesore Anda Rožukalne. Ierasti Iedzersim tēju ir veltīts kino un feminismam, tāpēc podkāsta otrajā daļā no sievietes iespējām augstākajā izglītībā un karjerā jaunieši pievērsās jautājumam par sievietes tēla reprezentācijai kino. Uz filmas Skaistule un briesmonis iztirzāšanu pie pults kopā ar podkāsta veidotājām sēdās Paula, Marta Paula un Ralfs. Sestdienas pēcpusdienā ēteru aizņēma RSU studentu medija līdz šim visilgdzīvojošākais podkāsts Viens no mums, kura uzmanības centrā ir LGBT+ kopienas aktualitātes. Kopumā podkāsta paspārnē iznākušas jau 20 epizodes, un festivālā klātienes ierakstā Viens no mums vadītājas Annija Zeihmane un Katrīna Berga uz sarunu aicināja trīs jauniešus – Tomasu, Tīnu un Heini. Visu festivālā tapušo podkāstu ieraksti taps samontēti un vasaras gaitā tiks publicēti studentu medijā.

Kopumā RSU mācībspēki un zinātnieki uzstājās daudzos no festivāla šāgada programmā iekļautajiem vairāk nekā 300 pasākumiem par visdažādākajām tēmām. Runātāju vidū bija ārsts psihoterapeits, psihiatrs un RSU docents Artūrs Utināns, ārsts psihoterapeits Artūrs Miksons, Politikas zinātnes katedras vadītājs Mārtiņš Daugulis, asociētais profesors Edijs Bošs, Latvijas Ārpolitikas institūta direktora vietnieks un RSU docētājs Mārtiņš Vargulis, RSU profesors Sergejs Kruks, sociālantropoloģe docente Agita Lūse, juridisko zinātņu docents Valdis Voins, RSU doktorants un pētnieks Kārlis Rācenis, bērnu psihiatrs RSU docētājs Ņikita Bezborodovs, RSU vieslektore politoloģijā Elizabete Vizgunova, psiholoģe Aleksandra Aleksejčika un citi lieliski runātāji.