Attīstība
Atzinība
Darbiniekiem

Nesen publicētajā Times Higher Education (THE) Impact Rankings 2024 Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) ir otra ilgtspējas jomā augstāk novērtētā universitāte Baltijas valstīs. Vērtējumā, kas balstās uz ANO ilgtspējīgas attīstības mērķu īstenošanu, RSU šogad ierindojusies 301.– 400. labāko augstskolu grupā pasaulē un vairākās kategorijās ir paaugstinājusi vietu reitingā.

rsu_ranked_301-400.png

Kategorijā Miers, taisnīgums un laba pārvaldība RSU ir kāpusi par 100 vietām un atrodas 201.–300. vietā. Ievērojami pieaudzis RSU vērtējums kategorijā Sadarbība mērķu īstenošanā, sasniedzot 201.–300. vietu (2023. gadā bija 401.–600. vieta).

“Esam gandarīti, ka atzinību ilgtspējas mērķu sasniegšanā ir izpelnījusies mūsu īstenotā sadarbība ar vadošajām pasaules universitātēm, starptautiskajiem pētījumu centriem un citiem ārvalstu un Latvijas partneriem.

RSU klīnisko studiju centru skaits ārvalstīs tuvojas jau diviem desmitiem. Mūsu zinātnieki ir iesaistīti plašā starptautisko pētījumu spektrā gan medicīnas, gan sociālo zinātņu jomā. Sadarbība vienmēr ir bijusi un būs RSU prioritāte, kas atspoguļota arī universitātes stratēģijā,” uzsver RSU rektors profesors Aigars Pētersons.

Nemainīgi augsts ir RSU novērtējums kategorijā Dzimumu līdztiesība, kurā aptverta augstskolas politika dzimumu līdztiesības jomā, saglabājot 101.–200. vietu pasaulē.

THE Impact Rankings pirmo reizi tika publicēts 2019. gadā. Reitingā ir izvērtēta augstskolu ietekme uz vidi, ekonomiku un sabiedrību.  Tas dod iespēju noskaidrot katras universitātes kopējo vietu, kā arī pozīcijas atsevišķos ilgtspējīgas attīstības mērķos. Vērtēto universitāšu skaits ik gadu pieaug, un THE Impact Rankings 2024 iekļuvušas jau 2152 augstskolas.