Darbiniekiem

Šā gada 1. oktobrī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Satversmes sapulce ievēlēja RSU Senāta jauno sastāvu uz trim gadiem.

Pirmā jaunievēlētā Senāta sēde notika klātienē 22. oktobrī, kurā ievēlēja:

• Senāta priekšsēdētāju: prof. J. Gardovski
  • Senāta priekšsēdētāja vietnieku: prof. I. Vanadziņu
  • Senāta sekretāri: S. Zeiri

Apstiprināts Senāta prezidija sastāvs: Senāta priekšsēdētājs prof. J. Gardovskis; Senāta priekšsēdētāja vietnieks prof. I. Vanadziņš; Senāta sekretāre S. Zeire; asoc. prof. K. Palkova un Studējošo pašpārvaldes pārstāve A. A. Sniķere.

Par Senātu

Senāts ir koleģiāla augstskolas augstākā akadēmiskā lēmējinstitūcija, kas ir atbildīga par augstskolas izglītības, pētniecības, radošās darbības izcilību, attīstību un atbilstību starptautiski atzītiem kvalitātes standartiem. Senāts regulē augstskolas akadēmiskās, radošās un zinātniskās darbības jomas, kā arī augstskolas autonomijas ietvaros aizsargā un nodrošina akadēmiskā personāla un studējošo akadēmisko brīvību.

RSU Senāta sastāvā ir 31 senators: rektors ex officio, 15 profesori un asoc. profesori, astoņi pārējā akadēmiskā personāla pārstāvji, viens vispārējā personāla un seši studējošo pārstāvji.