Erasmus+ pieredzes nedēļa: simulācijas spēks augstākajā izglītībā
No 10. līdz 13. decembrim Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) norisinājās Erasmus+ pieredzes nedēļa ar nosaukumu Gatavi nākotnei: simulācijas spēks augstākajā izglītībā. Šis pasākums pulcēja 32 dalībniekus no astoņām valstīm, sniedzot iespēju padziļināti izpētīt, kā izmantot simulācijas mācību procesā un augstākās izglītības attīstībā. Dalībnieki pārstāvēja gan akadēmisko, gan administratīvo personālu no Beļģijas, Francijas, Somijas, Rumānijas, Igaunijas, Ukrainas, Spānijas un Lietuvas.
Apvienot teoriju un praksi: simulācijas nozīme medicīnas apmācībā
Pirmajā dienā pasākuma uzmanības centrā bija medicīnas izglītība. RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā (MITC) dalībniekiem tika dota iespēja apskatīt simulēto slimnīcu, kurā veselības aprūpes speciālisti trenējas risināt sarežģītas situācijas. Priekšlasījumus sniedza RSU eksperti un viesi, tostarp Sandis Kondrāts no Exonicus LLC, kas demonstrēja traumu simulatora izmantošanu. Kā uzsvēra MITC direktore Ieva Šlēziņa, MITC mērķis ir integrēt simulācijas kā neatņemamu daļu no mācību procesa, piedāvājot studentiem praktiskas iemaņas reālām situācijām.
Prāta iesaistīšana: simulācijas nozīme sociālo zinātņu izglītībā
Otrajā dienā tika organizēta tiesas izspēle par medicīnas tiesību jautājumiem un dalībnieki apmeklēja RSU kriminālistikas laboratoriju, kur katrs varēja izgatavot sev unikālu suvenīru – savus pirkstu nospiedumus. Studentu medija Skaļāk organizētā radio intervija ļāva praktizēt publiskās runas prasmes, bet dekānes Karinas Palkovas vadītā simulācija sniedza ieskatu tiesību zinātnes izaicinājumos.
Mākslīgā intelekta izmantošana augstākajā izglītībā – iespējas un izaicinājumi
Trešajā dienā lielu interesi izraisīja RSU vadlīnijas mākslīgā intelekta izmantošanā, kuras prezentēja Matīss Sīlis. Diskusijā klātesošie atzina, ka mākslīgā intelekta potenciāls attālinātās izglītības pilnveidošanā ir milzīgs. Tāpat tika prezentētas digitālās simulācijas platformas, kas palīdzēs studentiem uzlabot analītiskās un problēmu risināšanas prasmes.
Ceturtajā dienā dalībnieki apmeklēja Mencendorfa namu, lai iepazītu rīdzinieku ikdienas dzīvi vēsturiskā skatījumā. Šī ekskursija sniedza atsvaidzinošu kultūras pauzi pēc intensīvajām diskusijām un mācībām.
Rezultāti un nākotnes sadarbība
Pasākuma noslēgumā tika noslēgti četri jauni sadarbības līgumi ar Rumānijas, Beļģijas un Lietuvas augstskolām, iezīmējot jaunu sadarbības virzienu Erasmus+ projektos.
Kopā ar rumāņu un beļģu kolēģiem panākta vienošanās organizēt BIP (Blended Intensive programme) –intensīvo studiju programmu gan biznesa studiju jomā, gan uzturzinātnes studentiem.
Šī pieredzes nedēļa pierādīja, ka simulācijas integrācija mācību procesā ne tikai veicina studentu zināšanu nostiprināšanu, bet arī palīdz attīstīt svarīgas prasmes nākotnes darba tirgum. RSU ir kļuvusi par nozīmīgu platformu, kur notiek ideju un inovāciju apmaiņa, veidojot pamatu starptautiskai sadarbībai.