Darbiniekiem
Tiesības

Šajā nedēļas nogalē studijas Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) uzsāka 98 Iekšējās drošības akadēmijas studenti – 80 pirmā cikla profesionālās augstākās izglītības programmas Policijas darbs nepilna laika studiju programmas studenti un 18 otrā cikla (maģistra līmenis) profesionālās augstākās izglītības studiju programmā Ekonomiskās drošības aizsardzība.

Studējot Iekšējās drošības akadēmijā, RSU realizētajās programmās tiek attīstītas jaunas prasmes un pilnveidotas esošās, sagatavojot augsti kvalificētus speciālistus darbam Latvijas tiesībaizsardzības iestādēs, stiprinot Latvijas valsts drošību un nodrošinot sabiedrības aizsardzību.

Latvijas Republikas iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, sveicot jaunos studentus, uzsvēra viņu ieguldījumu Latvijas drošības stiprināšanā: "Šajā jaunajā mācību gadā esam gandarīti, ka tik daudzi ir izrādījuši interesi par Iekšējās drošības akadēmijas studijām.

Jūs esat tie, kuri ar savu darbu un apņēmību kļūs par Latvijas drošības garantu. Drošība ir visu mūsu prioritāte, un jūs būsiet tās aizstāvji, nodrošinot sabiedrības mieru un taisnīgumu.

Lai neatlaidība un motivācija pavada jūs visā studiju procesā un profesionālajā darbībā!"

Sociālo zinātņu fakultātes dekāne asoc. prof. Karina Palkova un studiju programmu grupas Iekšējā drošība vadītāja Lidija Juļa, atklājot pirmo nodarbību, sveica studentus un uzsvēra viņu nozīmi sabiedrības drošības nodrošināšanā.

Sociālo zinātņu fakultātes dekāne asoc. prof. K. Palkova norādīja: “Pateicoties lieliskajai sadarbībai starp Iekšējās drošības akadēmijas konsorcija partneriem, ir iespēja veiksmīgi realizēt akadēmijas programmas, tai skaitā RSU realizētās programmas Policijas darbs un Ekonomiskas drošības aizsardzība.

Lai stiprinātu RSU ieguldījumu Iekšējās drošības akadēmijas attīstībā, jau tagad notiek darbs pie digitālās infrastruktūras stiprināšanas,

un ceru, ka pavisam drīz Iekšējās drošības akadēmijas studentiem būs lieliskā iespēja izbaudīt studijas speciāli aprīkotajā datorkriminālistikas laboratorijā, kas tiks rīkota ar nepieciešamajiem programmatūras un tehniskajiem risinājumiem, lai veiktu digitālo pierādījumu analīzi un liela datu apjoma analīzi, izmantojot dažādus tiesībsargājošo iestāžu analītiskos rīkus.”

Savukārt programmu vadītāja doc. L. Juļa uzslavēja studentus par viņu uzņēmību:

"Ar lielu apbrīnu uzlūkoju katru Iekšējās drošības akadēmijas studentu, kurš paralēli savai profesionālajai darbībai tiesībaizsardzības iestādē veic pienākumus valsts labā un attīsta savas kompetences.

Jūs esat tie, kuri ar savu neatlaidību un profesionalitāti kalpos sabiedrības drošībai un taisnīgumam."

Iekšējās drošības akadēmijas mērķis ir, apvienojot Iekšlietu ministrijas, Valsts policijas koledžas, RSU un Latvijas Universitātes resursus, sagatavot nākamos drošības profesionāļus, kuri ar savu darbu nodrošinās valsts drošību un aizstāvēs sabiedrības intereses un tiesības.

Jau pašlaik Iekšējās drošības akadēmijas sagatavo augsti kvalificētus speciālistus, kuri ar savām zināšanām un prasmēm nodrošina Latvijas drošību.

Lasīt plašāk par Iekšējās drošības akadēmiju

ida_logo-02.jpg