Darbiniekiem

Šā gada 3. septembrī RSU Satversmes sapulces sēdē apstiprināts Nolikums par RSU 2024. gada Senāta* vēlēšanu sagatavošanu un norisi. Aicinām visus RSU kolēģus būt aktīviem, izvirzot senatoru kandidātus un ievērojot nolikumā minēto izvirzīšanas kārtību.

• Brīvā formā uz e-pastu velesanasatrsu[pnkts]lv jānosūta informācija par pretendentu izvirzīšanu – pretendentus var izvirzīt struktūrvienību sanāksmēs, darbinieku grupa, atsevišķs darbinieks, Pretendents var sevi izvirzīt pats. Par katru izvirzīto pretendentu jānorāda, kurā senatoru grupā viņš tiek virzīts. Senatoru grupas ir šādas: profesori un asociētie profesori, akadēmiskais personāls un vispārējais personāls. Pretendenti ir virzāmi ne vēlāk kā līdz 2024. gada 23. septembrim

• Pretendents iesniedz rakstveida Senatora kandidāta apliecinājumu Vēlēšanu komisijai. Apliecinājums ir iesniedzams Vēlēšanu komisijai ne vēlāk kā līdz 2024. gada 23. septembrim. Apliecinājumus aicinām iesniegt elektroniski parakstītus, sūtot tos uz e-pastu velesanasatrsu[pnkts]lv vai iesniedzot tos Dokumentu pārvaldības un arhīva daļā ar norādi RSU Vēlēšanu komisijai.

Studējošo pašpārvalde ievēl un iesniedz Vēlēšanu komisijai informāciju, tostarp studējošo senatoru apliecinājumus, par pašpārvaldes ievēlētajiem RSU Senāta locekļiem ne vēlāk kā līdz 2024. gada 23. septembrim.

Senāta vēlēšanas notiks RSU aulā otrdien, 1. oktobrī, plkst. 14 Satversmes sapulces sēdē.
Informējam, ka RSU ir saņemta Valsts ieņēmumu dienesta vēstule "Par valsts amatpersonas statusu", kurā norādīts, ka uz augstskolu senāta locekļiem nav attiecināms amatpersonas statuss.

Ja rodas jautājumi, lūdzam sazināties ar Vēlēšanu komisijas locekli, Pārvaldības biroja vadītāju Ievu Griķi: ieva[pnkts]grikeatrsu[pnkts]lv; 67409063.

* Atbilstīgii RSU Satversmes 31. punktam un RSU Senāta nolikuma 5. punktam RSU Senātā ir 31 senators – rektors ex officio  un 30 vēlēti senatori, t. sk. 23 akadēmiskā personāla pārstāvji (no tiem – 15 profesoru un asociētu profesoru un astoņi pārējā akadēmiskā personāla pārstāvji), seši studējošo pārstāvji un viens RSU vispārējā personāla pārstāvis.