Attīstība
Darbiniekiem

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (Bērnu slimnīca) un Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) šodien, 2024. gada 18. jūnijā, parakstīja saprašanās memorandu, kas iezīmē jaunu posmu abu iestāžu sadarbībā. Memorands paredz ilgstošu un plašu kopīgu darbu izglītības, zinātnes un inovāciju jomā, veicinot jaunu ārstniecības metožu un medicīnas tehnoloģiju attīstību un ieviešanu.

Ar Bērnu slimnīcas un sadarbības partneru resursiem tiek veidots Veselības aprūpes attīstības centrs (VAAC), kas atradīsies Bērnu slimnīcas teritorijā jaunā ēkā. VAAC būs moderns zinātnes un pētniecības centrs, kura izveidošana stiprinās RSU un BKUS sadarbību medicīnas izglītībā un pētniecībā. Centrs nodrošinās piemērotu vidi, lai tiktu veikti inovatīvi pētījumi, izstrādātas jaunas ārstniecības metodes, kā arī veicināta augsti kvalificētu speciālistu piesaiste un izglītošana, nodrošinot Latvijas veselības aprūpes nozari ar jaunām zināšanām un prasmēm. Saprašanās memoranda ietvaros paredzēts, ka RSU plāno nākotnē nomāt plašas telpas topošajā Bērnu slimnīcas Veselības aprūpes attīstības centrā.

Valts Ābols, Bērnu slimnīcas valdes priekšsēdētājs: “Esmu pārliecināts, ka šī partnerība nodrošinās ilgtspējīgu medicīnas izglītības un zinātnes progresu, kā arī sniegs būtisku ieguldījumu ne tikai Latvijas veselības aprūpes sistēmas attīstībā, bet daudz plašāk.

Ir jārada vide, kurā jaunās paaudzes mediķi varēs profesionāli augt un kopā ar pieredzējušiem kolēģiem attīstīt arvien jaunas un efektīvas ārstniecības metodes un medicīnas tehnoloģijas."

rsu_bkus_sadarbiba06.jpgSvinīgais saprašanās memoranda parakstīšanas brīdis. No kreisās: RSU rektors Aigars Pētersons un Bērnu slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols. Foto no Bērnu slimnīcas arhīva

RSU plāno izmantot VAAC specializētās telpas ilgtermiņā, lai sadarbība starp BKUS un RSU būtiski veicinātu ilgtspējīgu un nepārtrauktu zinātnisko un pētniecisko darbu, kas ir būtiski, lai radītu un ieviestu jaunas ārstniecības metodes un medicīnas tehnoloģijas. Šāda ilgstoša sadarbība cels Latvijas medicīnas izglītības kvalitāti un sekmēs straujāku izaugsmi inovāciju un zinātnes jomā.

rsu_bkus_sadarbiba04.jpgBērnu slimnīcas un RSU zinātniskā darba virzītāji kopīgi ar ziedotāju Džonu Martinu Talliju apspriež topošā Veselības aprūpes attīstības centra izveidošanu. Foto no Bērnu slimnīcas arhīva

Pēc memoranda parakstīšanas RSU rektors Aigars Pētersons uzsvēra: "Lai mūsu bērni, kas veidos mūsu nākotni, mūsu nākamās paaudzes saņemtu vislabāko iespējamo aprūpi, esam sēdušies pie sarunu galda ar uzticamajiem partneriem – kolēģiem no Bērnu slimnīcas.

Mūsu kopīgais mērķis ir topošajā Veselības aprūpes attīstības centrā nodrošināt augstvērtīgu izglītību, veicināt zinātnisko un pētniecisko darbu ārstniecības jomā, kā arī atbalstīt inovācijas.”

Veselības aprūpes attīstības centra izveide un būvniecība tiks finansēta caur starptautiskiem sadarbības projektiem, kā arī ar Džona Martina Tallija kā privātā ziedotāja atbalstu apjomā no 10 līdz 20 miljoniem eiro.

rsu_bkus_sadarbiba08.jpg
Veselības aprūpes attīstības centra izveidošana ir drošās rokās, tas ir komandas darbs. Foto no Bērnu slimnīcas arhīva

Par Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu

VSIA Bērnu klīniskā universitātes slimnīca ir lielākā specializētā bērnu daudzprofilu ārstniecības iestāde Latvijā, kas nodrošina terciāra līmeņa ārstniecību bērniem un jauniešiem, ir kompetences centrs profesionāļiem bērnu veselības aprūpē, veicina veselības pratību sabiedrībā. Mēs ārstējam, aprūpējam, mācām un iedvesmojam, lai bērniem būtu iespējami veselīgāka un pilnvērtīgāka dzīve.