Lepojamies!
Darbiniekiem
Ziņas

Jau astoto reizi žurnāls “Pastaiga” veido Latvijas sieviešu sasniegumu topu, kurā šogad ir arī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) zinātnieces – RSU Sabiedrības veselības institūta vadītāja asoc. prof. Anda Ķīvīte-Urtāne,  RSU Dzemdniecības un ginekoloģijas katedras vadītāja prof. Dace Rezeberga, RSU Infektoloģijas katedras vadītāja, RAKUS valdes padomniece infektoloģijas stratēģijas jautājumos prof. Ludmila Vīksna, kā arī neiroloģe, imunoloģe, neirosonoloģe, RSU Molekulārās ģenētikas zinātniskās laboratorijas vadošā pētniece un Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras asoc. prof. Viktorija Ķēniņa.

Uzdrīkstēties, mainīt viedokļus, īstenot ieceres un apņēmīgi virzīties uz mērķi, pieņemt lēmumus, uzņemties vadību un atbildību, spēt izveidot lielisku komandu, cīnīties pret netaisnību, bieži vien karjeru apvienojot ar ģimeni un bērnu audzināšanu, – tas viss raksturo sievietes, kuras izvirzītas šim topam un ar kurām Latvija var lepoties.

Topu veidoja 18 žurnāla “Pastaiga” izvēlēti eksperti – dažādu jomu pārstāvji, kuri raksturoja nominates.

Bērnu slimnīcas fonda vadītāja un Bērnu un pusaudžu resursu centra valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa par asoc. prof. A. Ķīvīti-Urtāni: "Anda ir zinātniece, kas veiksmīgi izveidojusi un vada Sabiedrības veselības institūtu un spēj publiskajā telpā saprotami "iztulkot" zinātni par veselības jautājumiem plašākai sabiedrībai. Mūsdienu sociālo tīklu un pašieceltu ekspertu laikmetā šis ir ļoti svarīgs uzdevums."

Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta vadītājs Aleksandrs Samoilovs par prod. D. Rezebergu: "Ginekoloģe un dzemdību speciāliste, kura nesen saņēmusi atzinību par savu darbu, veicinot sieviešu veselības aprūpi un izglītojot sabiedrību par svarīgiem medicīnas jautājumiem."

Ārsts, politiķis un bijušais Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers par prof. L. Vīksnu: "Viena no retajiem, kas Covid-19 laikā spēja precīzi izprast un prognozēt procesu. Medicīnas profesore, kura prot vienkāršos vārdos skaidrot notiekošo un nomierināt mūs. Cilvēks ar profesionālās misijas apziņu.”

SIA "Baltijas Sporta Auto" valdes loceklis Ivars Norvelis: “Dr. med. Viktorija Ķēniņa 2023. gadā tika atzīta par Latvijas iedvesmojošāko ārsti. Cilvēka prāts ir mūsu spēcīgākais instruments. Par to mums jārūpējas pašiem, savukārt zinātniekiem nekad nevajadzētu beigt to pētīt, lai izprastu mūs, cilvēkus, vēl labāk."

Docētāja, Direktore, Vadošā pētniece, Projekta vadītāja
Katedras vadītāja, Docētāja