Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Intervijas

1. janvārī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Studējošo pašpārvaldi sāka vadīt Rehabilitācijas fakultātes studiju programmas Fizioterapija 3. kursa studente Linda Skulme, par kuru iepriekšējā pašpārvaldes vadītāja Natālija Šilova saka: "Topošais fizioterapeits vēl nekad nav bijis Studējošo pašpārvaldes priekšsēdētāja amatā, tā ka Linda pašpārvaldē noteikti ienesīs jaunas vēsmas."

LInda_Skulme_SP_01.jpg

Studējošo pašpārvaldē Linda Skulme darbojas jau trešo gadu. Viss sākās vēl pirms studiju sākuma, kad ZGI seminārā pirmkursniekiem, kas tradicionāli RSU notiek augusta beigās, Linda uzzināja, kas ir un ko dara RSU Studējošo pašpārvalde, apjaušot, ka arī viņa gribētu izmēģināt savus spēkus pašpārvaldes darbā. Drīz vien pēc tam viņa iesaistījās pašpārvaldes aktivitātēs, bet 2. kursā jau bija kultūras un sporta virziena vadītāja. "Es ātri vien sapratu, ka Studējošo pašpārvaldē daudz ko var iegūt un uzzināt. Tas ir liels iespēju lauks," enerģiski stāsta Linda Skulme.

Kas ir nozīmīgākais, ko esat ieguvusi šajos trīs gados, darbojoties Studējošo pašpārvaldē?

Ļoti daudz ko esmu iemācījusies. Galvenais, ka esmu kļuvusi drošāka un tagad pati izrādu iniciatīvu. Labāk esmu apguvusi komunikācijas prasmi un protu sastrādāties ar ļoti dažādiem cilvēkiem. Māku veiksmīgāk koordinēt studentus un veicināt sadarbību ar dažādiem uzņēmumiem, kas nereti kļūst par Studējošo pašpārvaldes pasākumu atbalstītājiem. Esmu ieguvusi pieredzi lielu pasākumu organizēšanā.

Linda_Skulme_piedalas_ZGI_2015-lead.jpg

2015. gada RSU pirmkursnieku seminārs "ZGI". "Pirmais Studējošo pašpārvaldes pasākums, kurā piedalījos kā dalībniece,” stāsta Linda Skulme. Foto no SP arhīva

Ko jūs, būdama Studējošo pašpārvaldes vadītāja, gribētu mainīt Rīgas Stradiņa universitātē?

Pašpārvalde šobrīd ir uzlikusi augstu latiņu, tādēļ arī maniem mērķiem jābūt tikpat augstiem, ja ne augstākiem. No visa plānotā pieminēšu tikai divas lietas.

Pirmā – gribam, lai studenti zinātu, kas ir Studējošo pašpārvalde un ko tā dara, un lai viņi saprastu, ka Studējošo pašpārvalde darbojas studentiem – ka te var nākt un izteikt ierosinājumus studiju vides uzlabošanai, lūgt palīdzību vai padomu, kad tāds nepieciešams, kā arī atrast savu darbības lauku pašpārvaldē, kas veicina paša izaugsmi un tajā pašā laikā arī universitātes attīstību.

Otra lieta – gribētos vairāk, plašāk un aktīvāk popularizēt RSU studējošo iespējas iesaistīties zinātniskajā darbībā, uzsverot, ka tas ikvienam studentam ir noderīgi arī nākotnē, veidojot karjeru.

Linda_Skulme_SP_00.jpg

Studējošo pašpārvaldes jaunā valde, kas darbu sāka 2018. gada 2. janvārī. No kreisās: Marija Luīze Kalniņa, Ulrika Ulla Andersone, Elizabete Ribalkina, Sandis Kovaļovs, Linda Skulme, Māris Lapšovs, Amanda Anna Bērziņa, Nikola Serģe, Ieva Cīrule un Serafima Grigorjeva. Foto no SP arhīva

Kāpēc pirms trim gadiem izvēlējāties studēt Rīgas Stradiņa universitātē?

Skolas laikā desmit gadus spēlēju basketbolu 3. Bērnu un jaunatnes sporta skolā, un vidusskolas beigās man bija jāizlemj – turpināt spēlēt basketbolu, taču ārzemēs, vai studēt fizioterapiju. Nolēmu, ka basketbols nebūs mana nākotnes profesija un ka studēšu fizioterapiju. Un tad bija jāveic nākamā izvēle starp Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju un RSU. Es izvēlējos RSU, jo biju dzirdējusi labas atsauksmes un tā skaitījās prestiža augstskola, kas arī trīs studiju gadu laikā ir pierādījies.

Kāpēc izvēlējāties studēt fizioterapiju?

Par šo profesiju padziļinātāk sāku domāt, kad 11. klasē, spēlējot basketbolu, guvu potītes traumu un bija nepieciešama rehabilitācija pie fizioterapeita. Tieši tad es sapratu, ko dara fizioterapeits un ka tas ir darbs, kur es varētu apvienot savu aktīvo dzīvesveidu ar palīdzēšanu citiem.

Man vienmēr ir paticis palīdzēt ar padomu savām basketbola komandas biedrenēm, kad viņām ir bijusi kāda trauma. Pēc savas personīgās pieredzes varēju ieteikt, ko labāk darīt un ko ne. Es viņām varēju pateikt to, ko pati biju piedzīvojusi vai izmēģinājusi pēc konsultācijas pie ārsta vai rehabilitologa. Man patika sajūta, ka varu palīdzēt. Īpašs gandarījums ir tad, ja sirdzējam, ņemot vērā manu padomu, ir kļuvis labāk.

Linda_Skulme_SP_04-lead.jpg

Linda Skulme pirmajā rindā otrā no kreisās. "2017. gada sākumā Iepazīšanās nedēļas ("Orientation week") ietvaros Studējošo pašpārvalde ar Ārvalstu studentu asociāciju ("International Student Association") izveidoja kopīgu komandu, lai piedalītos strītbola turnīrā, kurā izcīnījām pirmo vietu.” Foto no SP arhīva

Kas jāņem vērā jauniešiem, kuri grib studēt fizioterapiju?

Viņam jāprot komunicēt ar cilvēkiem un jābūt gatavam mainīties. Viņam būs jāpalīdz un jāstrādā ar cilvēkiem un jābūt arī labam psihologam, lai motivētu un iedrošinātu pacientu. Jārēķinās, ka studiju sākumā būs jāapgūst daudz teorijas, bez kā tālākajās studijās nevar iztikt. Jau otrajā kursā atsevišķos studiju kursos būs iespēja strādāt ar pacientiem fizioterapeita uzraudzībā.

Pabeidzot RSU studiju programmu Fizioterapija, absolventam ir ļoti plašas iespējas, kurā virzienā strādāt un ar ko. Tā var būt slimnīca, privātprakse, kāds sporta klubs utt., turklāt studiju laikā sapratīsi, ar kāda vecuma klientiem labprātāk vēlies strādāt.

Linda_Skulme_SP_03-lead.jpg

"Starptautiskajā RSU studentu konferencē 2017. gadā piedalījos kā brīvprātīgā," stāsta Linda. No kreisās: Medicīnas fakultātes 5. kursa studente Sanda Šulca, Linda Skulme un Rehabilitācijas fakultātes 3. kursa studente un 2017. gada valdes iekšējās sadarbības un cilvēkresursu virziena vadītāja Kristiāna Širova. Foto no SP arhīva

Kā jūs svinējāt Ziemassvētkus?

Ziemassvētkus svinēju kopā ar ģimeni, tai skaitā vecvecākiem. Parasti pirms Ziemassvētkiem kopīgi izdomājam, ko svētku vakarā liksim galdā. Pēdējos gados kopā ar māsām gatavojam muzikālu priekšnesumu un pēc tam Ziemassvētku vakarā visi dziedam. Man ir divas māsas, es esmu vidējā. Tētis sagādā egli. Bērnībā dāvanas bija maisā aiz durvīm, tagad dāvanas pēkšņi uzrodas zem eglītes. Dāvanas gan nav galvenais, svarīgākais ir būt kopā un lai ir jauks vakars!

Desmit ātrie jautājumi Lindai Skulmei

1. Vai jūs esat māņticīga?

Mazliet.

2. Vai jūs protat melot?

Atkarīgs no situācijas, taču uzreiz var redzēt, ka es meloju. Es to neprotu darīt. (Smaida.)

3. Ja jums tiktu piedāvāta iespēja izlekt ar izpletni, vai jūs šo iespēju izmantotu?

Jā!

4. Vai jūs gribētu dzīvot mūžīgi?

Nē!

5. No kā jūs baidāties?

No rutīnas un stāvēšanas uz vietas.

6. Kas jums vislabāk padodas?

Atrast kontaktu ar cilvēkiem.

7. Ko jums nepatīk darīt?

Nepatiktu, ja man katru dienu trīs stundas būtu jāgatavo ēst. Man patīk gatavot, taču negribu tam veltīt tik daudz laika, ja zinu, ka varu savu laiku veltīt kam produktīvākam. Vēl man nepatīk nekārtība un nevīžīgi cilvēki.

8. Par ko šajā dzīvē ir vērts satraukties?

Būtu vērts satraukties, ja esi kļuvis par tādu personu, ar kuru neviens negrib komunicēt.

9. Kas jums būtu lielākā nodevība?

Ja tuvs cilvēks, kurš mani pazīst ļoti ilgu laiku, spētu mani nepatiesi apmelot aiz muguras.

10. Kas jādara, lai dzīvotu labi?

Lai dzīvotu labi, ir jāizbauda ikviens savas dzīves mirklis un vienmēr jāatkāpjas solis atpakaļ, lai paskatītos uz kopējo savas dzīves ainu, vai esi tur, kur tu gribētu būt, vai vismaz tuvumā tam, kur tu gribētu būt.

2018. gada 1. janvārī kopā ar Lindu Skulmi darbu sāks Studējošo pašpārvaldes valde šādā sastāvā:

  • Valdes priekšsēdētāja palīdze – Serafima Grigorjeva, Medicīnas fakultātes 3. kursa studente
  • Zinātnes virziena vadītājs – Sandis Kovaļovs, Medicīnas fakultātes 4. kursa students
  • Zinātnes virziena vadītāja vietniece – Ulrika Ulla Andersone, Medicīnas fakultātes 3. kursa studente
  • Iekšējās sadarbības un cilvēkresursu virziena vadītāja – Ieva Cīrule, Eiropas studiju fakultātes 1. kursa studente
  • Komunikācijas virziena vadītāja – Amanda Anna Bērziņa, Medicīnas fakultātes 3. kursa studente
  • Komunikācijas virziena vadītājas vietniece – Nikola Serģe, Medicīnas fakultātes 1. kursa studente
  • Akadēmiskā virziena vadītājs – Māris Lapšovs, Medicīnas fakultātes 2. kursa students
  • Akadēmiskā virziena vadītāja vietniece – Marija Luīze Kalniņa, Medicīnas fakultātes 3. kursa studente
  • Sociālā virziena vadītāja – Elizabete Ribalkina, Zobārstniecības fakultātes 2. kursa studente
Brīva ir palikusi kultūras un sporta virziena vadītāja un ārlietu virziena vadītāja vakance. Uz šīm vietām ir izsludināta pieteikšanās.