Mirklis ar studentu
Intervijas

Amēlija Mellere (Amelie Möller) ir 24 gadus veca Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) ceturtā kursa zobārstniecības studente no Hammas (Vācija). Amēlija jau vairāk nekā divus gadus aktīvi darbojas RSU Zobārstniecības studentu asociācijā un nesen tika ievēlēta asociācijas prezidentes amatā. Noslēdzot septīto studiju semestri, Amēlija stāsta par savu pieredzi, mērķiem, kā arī šīs vasaras plāniem piedalīties divās nozīmīgās veselības aprūpes konferencēs.

Amelie Moeller

Amēlija Mellere. Foto no privātā arhīva

Amēlijas nodošanās darbam zobārstniecības jomā ir acīmredzama, tomēr viņai interesē dažādi zobārstniecības aspekti. "Pašlaik neesmu izvēlējusies konkrētu specializāciju, jo zobārstniecība ir diezgan šaura joma. Tomēr aizvadītā semestra interesantākais kurss bija sejas un žokļu ķirurģijā," atzīst Amēlija. Viņai ir liela interese par daudzveidīgajām iespējām zobārstniecībā, tāpēc studente apsver dažādas profesionālā ceļa iespējas – viņa iztēlojas sevi gan zobārstniecības klīnikas īpašnieces amatā, gan darbā slimnīcā vai pētniecības jomā.

Šovasar Amēlija ieplānojusi apmeklēt divas prestižas konferences, kas solās bagātināt viņas profesionālo pieredzi.

Pirmā no tām ir Eiropas Veselības aprūpes studentu asociāciju samita (European Healthcare Students’ Associations’ Summit, EHSAS) ietvaros notiekošā Vasaras skola Bragā, Portugālē, kas norisināsies jūlija beigās. "Samita galvenā tēma ir Eiropas veselības aprūpes nākotnes veidošana," stāsta Amēlija, norādot, ka pasākums ir starpdisciplinārs un tajā piedalās dažādu veselības aprūpes nozaru studenti.

Otrā konference ir 74. Eiropas Zobārstniecības studentu asociācijas (European Dentistry Student Association, EDSA) vasaras sanāksme Strasbūrā, Francijā, kas pulcēs zobārstniecības studentus no Eiropas. Šīs sanāksmes mērķis ir veicināt tīklošanos un apmaiņu starp universitātēm un valstīm.

Amelie DSA activity

Amēlija (centrā) RSU Ārvalstu studentu asociācijas informatīvajā izstādē, pārstāvot RSU Zobārstniecības studentu asociāciju (ZSA). Foto no ZSA arhīva

Amēlija informāciju par šiem pasākumiem ieguva EDSA Instagram vietnē un liek uz tiem lielas cerības:

Ceru iegūt jaunu skatījumu uz aktuālām tēmām, nodibināt jaunus kontaktus un gūt idejas turpmākajiem RSU Zobārstniecības studentu asociācijas projektiem.

Šie pasākumi sniedz ne tikai iespēju paplašināt savu redzesloku, bet arī sniegt ieguldījumu zobārstniecības izglītības un prakses nākotnē.

Gatavojoties šīm bagātinošajām pieredzēm, Amēlija ir lielisks piemērs proaktīvajam un dinamiskajam RSU studentu garam, kas nepagurstoši tiecas pēc zināšanas, veido kontaktus un bruģē ceļu turpmākajiem sasniegumiem veselības aprūpē.

Amelie DSA students

Amēlija (centrā) ar kursabiedriem. Foto no ZSA arhīva