Inovācijas
Starptautiskā sadarbība
EIT Health

Aicinām interesentus uz šāgada otrajām veselības aprūpes rīta sarunām Atvērtās inovācijas ceļi: sadarbības veidi, alianses un tīkli 14. novembrī no plkst. 9 līdz 12.

Pasākuma mērķis ir gūt ieskatu par atvērto inovāciju aliansēm un to, kā šīs alianses var veicināt veselības aprūpes datu sekundāro izmantošanu: datu koplietošanu smilšu kastes vidē.

Iepazīstiet atvērto inovāciju pasauli, pieslēdzoties mūsu pasākumam tiešsaistē; Zoom tiešsaistes saite tiks nosūtīta vismaz vienu dienu pirms pasākuma.

Sarunas ievadīs prezentācija ar ieskatu Somijas pieredzē. Diskusijas laikā aplūkosim veiksmīgas veselības aprūpes smilšu kastes iniciatīvas, pētīsim datu pārvaldības modeļus atvērto inovāciju vidēs, apspriedīsim privātuma, drošības un ētiskos apsvērumus veselības aprūpes datu koplietošanā.

Sarunas notiks hibrīdformātā. Klātienes pasākums paredzēts restorānā Andalūzijas Suns Rīgā, Elizabetes ielā 83; ieeja – tikai ar ielūgumiem. Ja jums ir vēlme pievienoties, rakstiet Dacei Lešinskai (EIT Health RIS centrs Latvijā) un mēģināsim rast iespēju jūsu dalībai klātienes pasākumā.

Pasākuma norise – latviešu valodā, izņemot prezentāciju, kas notiks angļu valodā.

Programma

Gūsim ieskatu atvērto inovāciju aliansēs un kā tās var veicināt veselības aprūpes datu sekundāro izmantošanu, datu koplietošanu smilšu kastes vidē.

9.00–9.05AtklāšanaDins Šmits, RSU prorektors akadēmiskajā darbā
9.05–9.35Tiešsaistes prezentācija par Somijas pieredzi inovāciju ieviešanā veselības datu izmantošanāMarkus Kaliola (Markus Kalliola), programmu direktors, nākotnes labklājības risinājumi, Somijas inovāciju fonds Sitra
9.40–10.40Diskusija "Inovāciju, privātuma un pacientu tiesību līdzsvarošana veselības aprūpes datu smilšu kastēsEmīls Sjundjukovs, Longenesis līdzdibinātājs un izpilddirektors (moderators)
Baiba Zukula, Centrālās statistikas pārvaldes priekšnieka vietniece
Rolands Strazdiņš, Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija valdes priekšsēdētājs
Baiba Ziemele, Latvijas Pacientu organizāciju tīkla vadītāja
10.40–12.00Sarunas un uzkodas (klātienes dalībniekiem)

Markus Kaliola ir Somijas inovāciju fonda Sitra programmu direktors un kopīgās rīcības Ceļā uz Eiropas veselības datu telpu (TEHDAS) koordinators. Pirms darba fondā Sitra viņš strādāja Eiropas Komisijas Veselības un pārtikas drošības ģenerāldirektorātā, kur bija atbildīgs par pārrobežu veselības aprūpes IT projektiem. Kaliolas kungam ir plaša pieredze datu ekonomikā gan publiskajā, gan privātajā sektorā.

Pasākumu organizē Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta veselības aprūpes zināšanu un inovāciju kopienas (EIT Health) pārstāvniecība Latvijā, kas atrodas Rīgas Stradiņa universitātē (RSU).

2024.gada gada 6.jūnijā notika Veselības aprūpes rīta sarunu pirmais pasākums

Par EIT Health veselības aprūpes rīta sarunām

EIT Health Morning Health Talks (MHT) ir tikai uz ielūgumiem rīkots pasākumu cikls 13 EIT RIS valstīs, kura mērķis ir radīt iespēju augsta un vidēja līmeņa veselības aprūpes dalībniekiem, profesionāļiem un lēmumu pieņēmējiem veidot kontaktus, apmainīties viedokļiem un prakses piemēriem biznesa brokastu laikā. Tās ir diskusijas, kas rada tīklošanās vidi veselības aprūpes domātājiem un darītājiem.

Pasākuma pienesums

• Tīklošanas iespējas
  • Ekspertu atziņas
  • Iedvesma un motivācija
  • Kopienas iesaiste

Mērķauditorija

• Uzņēmumu vadītāji (MedTech, IT, biotehnoloģijas)
  • Akadēmiskās aprindas (medicīnas, farmācijas, tehniskās, ekonomikas universitātes – fakultātes)
  • Veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēji (slimnīcas, ambulatorā aprūpe, ilgtermiņa aprūpe)
  • Pētniecības iestādes un inkubatori
  • Valsts pārvalde un valdības organizācijas
  • Profesionālās organizācijas, investori un jaunuzņēmumi ar vismaz apstiprinātu koncepciju

Konteksts

Morning Health Talks ir daļa no EIT Health RIS programmas 2020 un veicina lokālo veselības aprūpes inovāciju ekosistēmu attīstību, izmantojot produktīvas ieinteresēto pušu diskusijas, sakarus un kopīgus sasniegumus. Veselības aprūpes rīta sarunu mērķis ir veicināt izpratni par veselības jautājumiem, kas svarīgi globālā mērogā un jārisina kopā ar vietējām ieinteresētajām pusēm.

mht_monika_1000x1000px.jpg

mht_balazs_1000x1000px.jpg