Pārlekt uz galveno saturu
Starptautiskā sadarbība
Konferences, semināri

No 6. līdz 8. novembrim notiks trešā internacionalizācijas konference Internacionalizācija: no vārdiem pie darbiem (Internationalisation: From Words to Action), kuru organizē Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Starptautisko sakaru departaments (SSD). Šāgada konferencē īpaša uzmanība tiks veltīta labajai augstākās izglītības praksei internacionalizācijas jomā Eiropā.

Konferencē uzstāsies vadošie internacionalizācijas eksperti no dažādām valstīm. Konferences plenārsēdi atklās U-Multirank vadošais direktors Gero Federkeils (Gero Federkeil), kurš ir arī viens no šī starptautiskā reitinga izveidošanas grupas vadītājiem. U-Multirank ir Eiropas Komisijas (EK) finansēta iniciatīva, kas sniedz izvērtējumu par 350 universitātēm, tostarp RSU, no vairāk nekā 70 valstīm tādās kategorijās kā studiju process, pētniecība, zināšanu pārnese, starptautiskā orientācija un reģionālā iesaiste. Atklāšanas plenārsēdē uzstāsies arī ietekmīgā Lielbritānijas laikraksta The Guardian augstākās izglītības sekcijas redaktore Reičela Hola (Rachel Hall), kura sniegs apskatu par augstākās izglītības kontekstu Eiropā.

Konferences galveno runātāju vidū ir ilggadējais Kembridžas Universitātes starptautiskās stratēģijas direktors Tobijs Vilkinsons (Toby Wilkinson), kurš nesen sācis visaptverošu internacionalizācijas stratēģijas izstrādi un ieviešanu Linkolnas universitātē. Tāpat vienā no galvenajām plenārsēdēm uzstāsies  Akadēmiskās sadarbības asociācijas – Briseles domnīcas, kura konsultē EK augstākās izglītības jautājumos – direktora vietniece Irina Ferenca (Irina Ferencz). Papildus šiem runātājiem būs arī vairākas sesijas, kuru laikā tiks apskatīti konkrēti Eiropas universitāšu veiksmes stāsti.

SSD_Baiba_Petersone_2.jpg

Mūsdienās zināšanas neierobežo nacionālās robežas. Modernām augstskolām ir nozīmīgi būt iesaistītām starptautiskajā zināšanu apritē. Šodienas mainīgais ģeopolitiskais klimats un dažādās augstākās izglītības interešu grupas rada nepieciešamību pēc padziļinātas izpratnes par starptautiskās dimensijas dažādiem aspektiem. Šīs konferences mērķis ir iepazīties ar labāko internacionalizācijas praksi Eiropā, kā arī plašāko starptautisko kontekstu, kura ietvaros šobrīd augstskolām ir jāsekmē starptautiskā sadarbība ar dažādiem pasaules reģioniem.

Baiba Pētersone,
RSU Starptautisko sakaru departamenta direktore

Programma

Otrdiena, 6. novembris (Hipokrāta auditorijā)
9.00–10.00

Dalībnieku reģistrācija, kafija

Atklāšana

10.00–10.30

Uzrunas

Internationalisation of higher education – what can we learn from rankings?

10.30–12.00

Gero Federkeil, Managing Director, U-Multirank, Centre for Higher Education, Germany

12.15–13.45

Pusdienas

Sesija Best Examples of Internationalisation from around Europe I

14.00–15.30

Enric Ordeix, Academic Director, Blanquerna School of Communication and International Relations, Ramon Llull University, Spain
Dietwald Gruehn, Chair, Landscape Ecology and Landscape Planning, School of Special Planning, TU Dortmund University, Germany
Georg Overbeck, Administrative Director, Research Centre, THI, Germany

Trešdiena, 7. novembris (Hipokrāta auditorijā)
9.00–10.00

Dalībnieku reģistrācija, kafija

Plenārsēde From an Internationalisation Strategy to Its Implementation

10.00–12.00

Toby Wilkinson, Deputy Vice-Chancellor for External Relations, University of Lincoln, United Kingdom
Irina Ferencz, Deputy Director, Academic Cooperation Association, Belgium

12.15–13.45Pusdienas

Sesija Best Examples of Internationalisation from around Europe II

14.00–15.00

Arailym Soltanbekova, Project Manager, Nasarbayev University, Kazakhstan
Kata Fredheim, Director of Development, Stockholm School of Economics in Riga, Latvia

Sesija Higher Education Landscape in Europe

15.00–15.40

Rachel Hall, Editor, Higher Education Network, The Guardian, UK

15.40–15.55

Noslēguma komentāri

Ceturtdiena, 8. novembris (Senāta zālē)
9.00–10.00

Dalībnieku reģistrācija, kafija

Erasmus+ tīklošanās sesija un informācijas apmaiņa

10.00–12.00

Dalībnieku pārstāvēto institūciju prezentācijas
Informācijas apmaiņa

12.15–13.45

Pusdienas

Papildus konferences programmai notiks arī Erasmus+ Starptautiskā nedēļa, kura sniegs iespēju pasākuma dalībniekiem iepazīstināt citus konferences delegātus ar savām augstskolām un piedalīties dažādos tīklošanās pasākumos. Pasākuma laikā ir paredzēta arī kultūras programma, kurā ietilpst Latvijas simtgades atzīmēšana.

Internacionalizācijas konference un starptautiskā nedēļa norit jau trešo gadu. Tā pulcina augstākās izglītības speciālistus no dažādām valstīm. Pirmā konference tika veltīta internacionalizācijas stratēģiskai vadībai augstākās izglītības iestādēs, bet pagājušā gadā galvenā tēma bija inovāciju ieviešana augstskolu internacionalizācijā.

internacionalizacijas_konference_3.jpg