Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Darbiniekiem
Konferences, semināri
Pētniecība
Starptautiskā sadarbība

No 15. līdz 17. jūnijam Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) norisināsies otrā Pasaules virusoloģijas biedrības (World Society for Virology, WSV) konference, kurā piedalīsies eksperti no 26 pasaules valstīm un pieciem kontinentiem.

Konferencē trīs dienu laikā gandrīz 100 pasaules vadošo virusologu 12 tematiskajās sesijās iztirzās jautājumus par cilvēku, dzīvnieku un augu vīrusiem. Īpaša uzmanība tiks pievērsta Covid-19 pandēmijas jautājumiem un jaunākajām laboratorijas tehnoloģijām.

“Konference ir nozīmīgs pasaules mēroga zinātniskais notikums, kurā vadošie virusologi dalās pieredzē par jaunākajiem pētījumiem, uzsāk kopīgus projektus un gūst jaunus kontaktus.

Esam pagodināti uzņemt šos ekspertus mūsu augstskolā,” uzsver konferences līdzpriekšsēdētāja un Pasaules virusoloģijas biedrības padomes locekle RSU asociētā profesore Modra Murovska.

“Pēc Covid-19 pandēmijas pasaulē īpaša uzmanība ir pievērsta virusoloģijai. Arī mūsu augstskolas virusologu pētījumi ieņem nozīmīgu vietu RSU zinātnes telpā –

īpaši varam atzīmēt autoimūno slimību, centrālās nervus sistēmas slimību un dažādu ar vīrusu infekcijām saistītu multifaktoriālo slimību izpēti.”

Konferences zinātniskajā programmā iekļauti īpaši simpoziji par vīrusu pandēmijas draudiem, kā arī sesijas par dažādām virusoloģijas nozarēm, cilvēku, dzīvnieku un augu vīrusiem, gan klīniskajā un lietišķajā virusoloģijā, gan fundamentālajā zinātnē. Izcelta arī One Health pieeja, kas ir integrēta, vienojoša pieeja cilvēku, dzīvnieku un vides veselības līdzsvarošanai un optimizēšanai. Šīs pieejas ietvaros tiek pētīts, kā novērst, prognozēt, atklāt un reaģēt uz globāliem veselības apdraudējumiem, tādiem kā Covid-19 pandēmija. 

Konferences gaitā pētnieki apskatīs jautājumus par gripas un koronavīrusiem, flavivīrusiem, herpesvīrusiem u. c., kā arī vīrusu infekciju diagnostiku. Tāpat tiks spriests par aktualitātēm dzīvnieku un augu vīrusu izpētē. Liela konferences dienaskārtības daļa būs veltīta Covid-19 pandēmijas un vakcīnu jautājumiem. Nozīmīgu lekciju prezentēs Aruns Kumars (Arun Kumar) no Norvēģijas Epidēmijas gatavības inovāciju koalīcijas par 100 dienu misiju cīņai ar nākotnes pandēmijām.

f2.png