Pētījums: RSU ir Latvijas augstskolu reputācijas līdere otro gadu pēc kārtas
Jau otro gadu pēc kārtas Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) ir atzīta par augstskolu ar labāko reputāciju Latvijā, iegūstot augstāko rādītāju starp deviņām lielākajām augstskolām Latvijā. Tas secināts šā gada sākumā veiktajā pētījumu kompānijas Kantar TNS Latvijas augstskolu reputācijas pētījumā.
Jauniešu vidū (15–26 gadi) RSU reputācija ir vērtēta ar 78 indeksa punktiem, kamēr nozares vidējais rādītājs šajā mērķauditorijā ir 60 punkti. Savukārt sabiedrībā kopumā (15–60 gadi) RSU reputācija ir vērtēta ar 73 punktiem, kas arī ir augstākais vērtējums Latvijā. Vidējais reputācijas vērtējums šajā mērķauditorijā augstskolām ir 59 punkti. Abās mērķauditorijās RSU reputācija šogad ir tikusi vērtēta augstāk nekā pērn. RSU reputācijas indekss pārsniedz visu nozaru Eiropas vidējo rādītāju, kas ir 46 punkti un līdzinās Igaunijas augstskolu kopējam reputācijas līmenim.
Izcila reputācija ir lēni un grūti iegūstams, bet ārkārtīgi nozīmīgs Rīgas Stradiņa universitātes aktīvs, ko raksturo mūsu galvenā vērtība – cilvēks. Mūsu izcilā snieguma pamatā ir pārdomāta ilgtermiņa attīstības stratēģija, kas ļāvusi, balstoties uz precīzi nospraustiem mērķiem, vairāku gadu garumā visai RSU komandai, it sevišķi studentiem un absolventiem, veidot RSU par Latvijas augstākās izglītības veiksmes stāstu starptautiskā mērogā. Augstais vērtējums ir arī nozīmīgs uzticības kredīts mūsu universitātes turpmākajai attīstībai.
RSU rektors prof. Aigars Pētersons
Kā secināts pētījumā, RSU reputācijas pamatā ir uzticamība universitātei ilgtermiņā, tās darbības veiksmīgums kopumā un augstā izglītības kvalitāte. Arī tas, ka augstskolas diploms tiek augstu vērtēts darba tirgū (gan Latvijas, gan starptautiskā mērogā), kā arī piedāvātā izglītība sniedz praktiskas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas darbam izvēlētajā specialitātē. Kopumā Latvijā augstākās izglītības sfēras reputācijas kopējais indekss ir saglabājies stabils salīdzinājumā ar 2017. gadu.
Lai gan kopumā Latvijas augstākās izglītības sfēras reputācijas līmenis nav būtiski mainījies pēdējā gada laikā, tomēr Kantar TNS eksperte Sanda Vecenane atzīmē:
“Augstskolu individuālā līmenī izmaiņas ir vērojamas. Redzam, ka konkurētspējas paaugstināšanā, līdzās objektīvajiem sasniegumiem, augstskolām aizvien svarīgāks kļūst jautājums par tādu nemateriālu vērtību uzturēšanu un vadību kā reputācija.”
Pētījums par augstskolu reputāciju Latvijā tika veikts 2018. gada martā un aprīlī. Telefoninterviju (CATI) veidā visā Latvijā tika aptaujāti 1010 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 60 gadiem (izlase ir reprezentatīva Latvijas iedzīvotāju ģenerālajam kopumam šajā vecuma grupā).