Profesionālā pilnveide
Supervīzija

Jebkura profesionālā joma mūsdienās saskaras ar profesionāliem izaicinājumiem, kurus rada strauji mainīgā vide, tehnoloģijas, nepieciešamās strukturālās izmaiņas. Profesionāļiem tas nozīmē spēju pielāgoties, prasmi mācīties un iegūto zināšanu integrēšanu profesionālajā darbībā, savukārt darba devējiem – atrast veidu un atbilstīgākās formas, kā palīdzēt darbiniekiem šajā procesā. Šo formu vidū ir supervīzija, proti, konsultatīvs atbalsts profesionāļiem, kas palīdz pilnveidot profesionālo kompetenci un profesionālās darbības kvalitāti, kā arī sekmē profesionālo izaugsmi.

Supervīzija ir īpašs, personalizēts mācīšanās un atbalsta veids, kur profesionālis atrod efektīvākās pieejas profesionālo jautājumu risināšanai, integrējot savu un citu kolēģu pieredzi.

Rīgas Stradiņa universitātes Mūžizglītības centrs jau otro gadu realizē profesionālās pilnveides programmu Supervīzija profesionālajā darbā, kas paredzēta dažādu jomu profesionāļiem ar iepriekš iegūtu maģistra grādu, kuri vēlas apgūt supervīziju un strādāt šajā profesijā. Kompetence supervīzijā nereti ir vērtīgs atbalsts dažādu līmeņu vadītājiem, un iegūtās zināšanas un prasmes veiksmīgi iespējams integrēt vadītāja ikdienas darbā.

Mācību programma izveidota atbilstīgi Eiropas Nacionālo supervīzijas organizāciju asociācijas (Association of National Organisation for Supervision in Europe, ANSE) un Latvijas Supervizoru apvienības standartiem. Mācības ir bagātinoša vide, kurā sastopas dažādu jomu profesionāļi un veido transformējošu mācību procesu divu gadu garumā.

tip_sv1.jpg

Programmas plānā paredzēts arī izbraukuma seminārs uz RSU atpūtas bāzi Taurenē (attēlā – izbraukuma seminārs pērn)