Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Absolventiem
Darbiniekiem
Izstādes

Foto no RSU Anatomijas muzeja arhīva

Ceturtdien, 27. februārī, RSU Anatomijas muzejā plkst. 18 tiks atklāta Laimdotas Malles izstāde Biedē mani, mierini mani, biedē mani. Mākslinieces jaunā izstāde ir rezultāts sešus mēnešus ilgai radošajai rezidencei Anatomijas muzejā, kuras laikā Laimdota Malle veidoja vizuālu dialogu ar tā kolekciju, rosinot pārdomas par dzīvo un trauslo pretstatā aizgājušajam un iekapsulētajam.

rsu_anatomijas_muzejs_malles_izstade00.jpg

Neatdalot cilvēku no dabas un citu dzīvo būtņu procesiem, māksliniece meklē metaforas dialogam starp cilvēka un dabas anatomiju gan formā, gan neredzamās atmiņu un emociju saiknēs. Pētot līdz objektiem un to funkcijām reducētās ķermeņa daļas, jaunajā darbu ciklā veidotas simboliskas dažādu ķermeņu parafīna čaulas un nospiedumi, kas balansē starp kustību un sastingušu laiku, ritmisku atkārtojumu un izplūšanu.

rsu_anatomijas_muzejs_malles_izstade03.jpg

Katrā šādā darbā jaušams subjektīvi tverams slānis – pieskārieni, ko sniegusi, saņēmusi un pārstājusi dot kāda roka, skaņas, kuras uzkrājusi auss gliemežnīca, neskaitāmi mezgli un vijumi, ko ritinājusi un atjaunojusi kāda iekapsulēta nervu sistēma, elpa, kas sākas un apstājas plaušās svārstībā starp bailēm un mierinājumu. Arī pēc tam, kad ķermeņus atstājuši iepriekšējie īpašnieki, to dzīve turpinās fiziskā un emocionālā atjaunošanās ciklā, kurā iespējama to apdzīvošana, uzplaukšana un sairšana gan sērās, gan maigumā.

rsu_anatomijas_muzejs_malles_izstade05.jpg

Izstādē, kas top sadarbībā ar telpas mākslinieku un kuratoru Alekseju Beļecki, skaņu mākslinieci Sarmu Gabrēnu un gaismas mākslinieku Romānu Medvedevu, būs skatāma skulpturālu objektu, attēlu, skaņas un gaismas instalācija, kas ir poētisks pētījums par esības ritu, kurā atnākšana, transformācija un izzušana ir daļa no vienotas ekosistēmas nepārtraukta cikla.

Izstāde RSU Anatomijas muzejā skatāma līdz 29. martam.

Par izstādes māksliniekiem

Laimdota Malle ir vizuālā māksliniece, kas, izmantojot dažādus medijus, strādā ar tēlniecību, attēlu, skaņu un telpu, lai radītu instalācijas, caur kurām izzina un iztaujā kolektīvās un personīgās pieredzes. Laimdota Malle ir beigusi maģistrantūras programmu Mančestras Metropolitēna universitātē (Manchester Metropolitan University) Lielbritānijā un maģistrantūru Latvijas Mākslas akadēmijā, gūstot starptautisku atpazīstamību ar savu radošo pieeju un inovatīvajiem meklējumiem. 2023. gadā Laimdota Malle nominēta Purvīša balvai par instalāciju OOZE.

Aleksejs Beļeckis ir starpdisciplinārs mākslinieks, kas strādā ar telpu, attēlu un rīko dažādu formu izstādes. 2024. gadā Aleksejs ir veidojis telpu Katrīnas Neiburgas izstādei, kā arī vadījis Andra Eglīša un zīmola Fyodor Golan izstādes Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, ir viens no mākslas telpas Savvaļa rīkotājiem un strādājis pie vairākām Latvijas paviljonu izstādēm Venēcijas mākslas bienālē.


Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Medicīnas muzeju atbalsta biedrība un Rīgas Stradiņa universitāte.