Attīstība
Starptautiskā sadarbība

Trešdien, 23. oktobrī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sociālo zinātņu fakultātē viesojās Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas prezidents Teodors Rusopuls (Theodoros Rousopoulos) un Saeimas priekšsēdētājas biedre Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Vizītes laikā abi viesi tikās ar RSU studentiem un aktīvi diskutēja par demokrātijas, vārda brīvības un likuma varas aizsardzību, kā arī neatkarīgu mediju nozīmi mūsdienās.

RSU studenti iesaistās diskusijā par mediju neatkarību un vārda brīvību

RSU studenti aktīvi piedalījās sarunā par dažādiem demokrātijas izaicinājumiem, kā arī izteica savas domas par to, kā jaunieši var stiprināt demokrātiskās vērtības. Tika apspriesti arī aktuālie temati, piemēram, digitālo mediju attīstība un to ietekme uz informācijas pieejamību un uzticamību.

Zanda Kalniņa-Lukaševica uzsvēra, ka vārda brīvība un neatkarīgi mediji ir būtiski, lai sabiedrība būtu labi informēta un aktīvi iesaistītos politiskajos procesos. Savukārt Teodors Rusopuls dalījās savā pieredzē gan kā politiķis, gan kā žurnālists, norādot, ka medijiem ir izšķiroša nozīme sabiedrības informēšanā un demokrātijas stiprināšanā.

Akadēmiskās un politiskās vides sadarbība demokrātijas attīstībai

Vizīte un diskusijas atklāja ciešo saikni starp ES līderiem un akadēmisko vidi. Z. Kalniņa-Lukaševica un T. Rusopuls uzsvēra, ka šāda mijiedarbība ir būtiska, lai veidotos kritiski domājoša un aktīva jaunatne, kas spēj ietekmēt demokrātijas nākotni. Akadēmiskā vide ir platforma, kurā studenti var diskutēt ar politikas līderiem, uzdot nozīmīgus jautājumus un iegūt dziļāku izpratni par demokrātisko procesu būtiskākajiem aspektiem.

Papildus diskusijām ar studentiem viesi ar RSU Sociālo zinātņu fakultātes vadību apsprieda to, kā digitālās pārmaiņas ietekmē sociālās zinātnes un mediju profesionāļu izglītību, uzsverot universitātes nozīmi izglītības procesā, kā arī to, ka augstākā izglītība ir kā platforma, kur notiek starptautiski nozīmīgas diskusijas par demokrātijas attīstību. Vienlaikus Teodors Rusopuls uzsvēra sociālo zinātņu lielo nozīmi demokrātijas veidošanā.

Šī vizīte pierādīja, cik svarīga ir akadēmiskās vides un politisko līderu sadarbība, kā arī studentu līdzdalība globālu jautājumu risināšanā.