Pētniecība
Starptautiskā sadarbība

Otrdien, 4. jūnijā, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notika Erasmus+ sadarbības partnerības projekta GreenTouch: Ekoloģiskās domāšanas attīstība augstākās izglītības nākotnei atklāšanas vizīte.

Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedras docētāji kopā ar Mariboras Universitātes (Slovēnija), Kipras Tehnoloģiju universitātes (Kipra) un organizācijas FOREHUB LDA (Portugāle) pārstāvjiem apsprieda uzsākto sadarbību projekta pētniecības un izglītības aktivitātēs. Viesi iepazinās arī ar RSU Vēstures muzeju, Anatomijas muzeju un anatomikumu.

Projekta mērķis ir stiprināt digitālās un zaļās spējas, izstrādājot inovatīvus ekoloģiskajā domāšanā (EcoMind) balstītus risinājumus studējošo un akadēmiskā personāla psihiskajai labbūtībai. Projekta gaitā tiks izstrādāts un pārbaudīts digitāls pašpalīdzības rīks psihiskajai labbūtībai un ekoloģiskās domāšanas prakses studiju kurss. Interesentiem – studējošiem un akadēmiskajam personālam – ir iespēja piedalīties aptaujā angļu valodā psihiskās labbūtības un saiknes ar dabu izpētei.

Nākamās projekta aktivitātes gaidāmas šā gada augustā, kad RSU tiks rīkota vasaras skola.

greentouch_grupa_04062024.png

Projekta dalībnieki vizītes laikā: pētn. Irena Lovrenčiča (no kreisās), doc. Inese Kožuha (abas – Mariboras Universitāte). Sonja Huaresa (FOREHUB LDA), pētn. Marianna Koutsantoni (Kipras Tehnoloģiju universitāte), doc. Guna Svence, doc. Ingūna Griškēviča, prof. Kristīne Mārtinsone, asist. p. i. Aija Ozola (visas – RSU Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedra), Aleksandrs Gesse un Inga Dreimane (FOREHUB LDA).