Zviedrijas laikrakstā Mora Tidning šā gada 5. augustā publicētā rakstā uzsvērta trīs Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) medicīnas studentu pozitīvā pieredze, vasarā strādājot Moras slimnīcā Zviedrijas vidienē. Daniels Halvarsons, Vera Gustavsone un Oskars Petersons studē RSU starptautiski atzītajā medicīnas programmā un ir papildinājuši savas studijas ar praktisko pieredzi, strādājot par māsu palīgiem Zviedrijas slimnīcas ķirurģijas nodaļā.

Publicētajā rakstā izklāstīti iemesli, kāpēc studenti izvēlējās strādāt Morā, un visi trīs uzsver, cik svarīgi gūt praktisku pieredzi, pirms kļūt par kvalificētu ārstu. V. Gustavsone norāda, ka ārstiem, kam jāspēj efektīvi deleģēt uzdevumus, ir būtiski izprast medmāsu lomu.

Swedish medical students from RSU undergo summer placement in Mora Hospital, Sweden

RSU medicīnas studenti Vera Gustavsone, Oskars Petersons (centrā) un Daniels Halvarsons Moras slimnīcas pacienta palātā vasaras prakses laikā. Foto: Sofie Axelsson, Mora Tidning

RSU starptautiskā medicīnas programma, kurā studijas norit angļu valodā, ir piesaistījusi studentus no visas pasaules, taču viņu studiju gadā vairums studentu ir no Vācijas un Zviedrijas.

“Pirms ierados universitātē, biju satraucies par studijām angļu valodā, taču tas nav radījis problēmas. Tā vairāk ir mācīšanās pati par sevi, kas ir izaicinājums,” saka Oskars.

Lai gan prasības studiju programmā ir augstas, katru dienu ir nodarbības un bieži ir jākārto pārbaudījumi, studenti slavē izglītības kvalitāti un draudzīgo vidi Rīgā. “Šī ir lieliska universitāte un fantastiska pilsēta, kur dzīvot. Dzīve rit kā pilsētā ierasts, taču tajā pašā laikā cilvēki ir ļoti viesmīlīgi. Daudzi cilvēki ir priecīgi, uzzinot, ka esi medicīnas students no ārzemēm,” stāsta Daniels.

Daniels, kura dzimtā puse ir Mora, un viņa studiju biedri Vera un Oskars, kas nāk no citām Zviedrijas daļām, pauda gandarījumu par vasaras praksi. Rakstā tika uzsvērta arī Moras slimnīcas labā reputācija jauno ārstu vidū, jo tā ir viena no labākajām medicīnas studentu apmācībai visā Zviedrijā.

RSU medical student Vera Gustavsson entering a patient's room at Mora Hospital, Sweden.

RSU medicīnas studente Vera dodas pie Moras slimnīcas pacienta. Foto: Sofie Axelsson, Mora Tidning

Tāpat studenti atzinīgi novērtēja mentoringu Moras slimnīcā, kur ārsti veltīja laiku, lai izskaidrotu gan veiktās procedūras, gan to pamatojumu. Ņemot vērā Morā gūto pozitīvo pieredzi, studenti pieļauj domu tur atgriezties, un Vera norāda, ka noteikti izmantotu iespēju doties uz Moras slimnīcu arī nākamajā vasarā.

Raksts avīzē Mora Tidning uzskatāmi parāda pieaugošo RSU starptautisko atpazīstamību un medicīnas studentu darba kvalitāti, kas atstāj pozitīvu iespaidu arī ārpus Latvijas robežām.

Close-up of Daniel Halvarsson's hospital badge

Slimnīcas izsniegtā piespraude ar Daniela vārdu. Foto: Sofie Axelsson, Mora Tidning