Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Darbiniekiem
Konferences, semināri

9. Latvijas Ārstu kongress, kas ir lielākais medicīnas forums Latvijā, norisināsies 21.–24. septembrī ATTA Centre (Rīgā, Krasta ielā 60). Kongresa, kuru organizē Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) un Latviešu ārstu un zobārstu apvienības (LĀZA), vienojošais temats šogad būs virzība uz pacienta centrētu precīzijas medicīnu. Reģistrēties dalībai kongresā un iepazīties ar tā programmu var www.arstukongress.lv.

Paralēli kongresam notiks arī 9. Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas kongress un Latvijas Māsu asociācija (LMa) atzīmēs 100 gadu māsas profesijai Latvijā. Savukārt LĀZA svinēs 75 gadu pastāvēšanu.

9. Latvijas Ārstu kongresa prezidents ir Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas zinātniskās daļas vadītājs, gastroenterologs, Latvijas Universitātes profesors Mārcis Leja. Savukārt prezidenta vietnieki ir Masačūsetsas vispārējās slimnīcas Bostonā ASV Sporta medicīnas nodaļas vadītājs, Latvijas Medicīnas fonda līdzdibinātājs un Hārvarda Universitātes Medicīnas skolas profesors ortopēdiskajā ķirurģijā Bertrams Zariņš, kā arī Ogres rajona slimnīcas direktore Veselības aprūpes jomā, infektoloģe un hepatoloģe, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) profesore un LĀB valdes locekle Angelika Krūmiņa. Kongresa Zinātnisko komisiju veido vairāk nekā 30 Latvijas vadošo veselības aprūpes speciālistu un medicīnas zinātnieku.

“Latvijas Ārstu kongress ierasti notiek reizi četros gados, ik reizi pulcējot vairākus tūkstošus ārstu no Latvijas un visas pasaules. Epidemioloģiskās situācijas dēļ 9. Latvijas Ārstu kongress norisināsies pēc piecu gadu intervāla un tiks organizēts hibrīdformātā – tā darbā būs iespēja piedalīties gan klātienē, gan tiešsaistē.

Turpinot tradīcijas, pirmajā kongresa dienā notiks svinīgais ekumēniskais dievkalpojums Doma baznīcā un ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa,” uzsver 9. Latvijas Ārstu kongresa rīcības komitejas vadītāja, LĀB prezidente Ilze Aizsilniece.

Pēc svinīgās ziedu nolikšanas pie Brīvības pieminekļa jau 21. septembrī notiks arī pirmās piecas zinātniskās sesijas un kongresa dalībnieku tikšanās neformālā gaisotnē. Savukārt ceturtdien, 22. septembrī, notiks kongresa atklāšanas plenārsēde 200 gadu Latvijas medicīnā – zinātne, izaugsme un atklājumi, kuras laikā tiks pasniegtas Latvijas Medicīnas fonda stipendijas. Plenārsēdi vadīs RSU Medicīnas vēstures institūta direktors prof. Juris Salaks. Šajā dienā notiks arī plenārsēde Medicīniska kļūda. Pacientu un ārstu savstarpējo attiecību ētiskie un juridiskie aspekti drošas medicīnas kontekstā, kā arī vairākas zinātniski praktiskās sesijas un diskusijas, dodot iespēju jebkuram Latvijas ārstam nepastarpināti iesaistīties kongresa darbā.

Savukārt piektdien, 23. septembrī, ar īpašu plenārsēdi Mūsu ceļš medicīnā – zināšanas, darbs, humānisms tiks atzīmēta LĀZA 75 gadu jubileja, godinot latviešu izcelsmes mediķu devumu pasaulē. Tai sekos plenārsēde Medicīnas politizācija un medicīnas attīstības potenciāls ekonomiskās krīzes apstākļos, kā arī virkne diskusiju un starpdisciplināru zinātnisko sekciju un zinātniski praktisko sesiju.

Kongress noslēgsies sestdien, 24. septembrī, ar plenārsēdi Ieskatoties nākotnē: Latvijas medicīna nākamajā simtgadē, dodot vielu pārdomām līdz nākamajam Latvijas Ārstu kongresam, kurā atzīmēsim tā 10. jubileju. 

Kongresa norises starplaikos dalībniekiem būs iespēja apmeklēt medicīnas preču un recepšu medikamentu stendus, kā arī iepazīties ar stenda referātiem.

Reizē ar Latvijas Ārstu kongresu no 22. līdz 24. septembrim Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācija organizē 9. Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu kongresu un aicina kolēģus dalīties un papildināt zināšanas un pieredzi arī savā jomā,  kopīgi virzīt mērķus nākotnes profesionālajai darbībai. Kongresa ietvaros plānota ķirurģijas meistarklase 22. septembrī profesora Revaz Botchorishvili, starptautiskā endoskopiskās ķirurģijas centra vadītāja, vadībā. Kongresa trijās dienās plānotas zinātniskās sesijas un diskusijas gan par aktuāliem ginekoloģijas jautājumiem, vēža profilaksi un ārstēšanu, gan grūtniecības un dzemdību aprūpi.