removingties.lv
Sociālā antropoloģija

Šā gada 10. un 11. oktobrī norisinājās lielākā personāla vadības konference #HR Nedēļa Latvijā, kurā uzstājās Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) sociālantropologs Klāvs Sedlenieks.

sedlenieks_hr_conference_10.png

Konferences pirmajā dienā, 10. oktobrī, asoc. prof. K. Sedlenieks uzstājās ar prezentāciju Kā cilvēka sociālā daba apgrūtina brīvo darbaspēka tirgu un kā to izmantot, lai uzvarētu konkurencē. Savā stāstījumā viņš uzsvēra, ka cilvēki dzīves laikā izveido dažādas attiecības, kas neizbēgami ietekmē viņu profesionālo dzīvi. Par piemēru Sedlenieks minēja situāciju, kurā kāds pētnieks kopā ar savu partneri, dzīvojot Austrālijā, meklēja jaunas darba iespējas Eiropā, lai būtu tuvāk saviem novecojošajiem vecākiem. Organizācijām, kas vēlas piesaistīt starptautiskus un augsti kvalificētus darbiniekus, būtu jāsaprot, ka šie cilvēki parasti nav vientuļi mūki, bet ir daļa no plašiem attiecību tīkliem, kas pārceļas kopā ar viņiem uz jaunajām darba vietām un mītnes zemēm. Tieši cilvēcisko attiecību apzināšana un atbalsta sniegšana var būt izšķiroša cīņā par talantiem globālajā darba tirgū.

Konferencē piedalījās arī RSU maģistra programmas Sociālā antropoloģija studenti Raivo Rosts, kurš ikdienā strādā telekomunikāciju jomā, un Katja Leidmane, kura vada stratēģiskā personāla un komunikācijas aģentūru. Katja arī vairāku mēnešu garumā piedalījās projektā (Re)moving Ties, pētot 40 universitātes un starptautiskās organizācijas, kuru pārstāvji tika intervēti projekta ietvaros. Viņas uzdevums bija izprast, kā šo institūciju publiski pieejamajos dokumentos (piemēram, darba sludinājumos) tiek atspoguļota personāla politika, īpaši attiecībā uz starptautiskajiem darbiniekiem.

Par rezultātiem vairāk lasiet projekta mājaslapas sadaļā Projekta blogs.