Skolēniem

Pirmdien, 27. maijā, Augstākās izglītības kvalitātes aģentūras (AIKA) Studiju kvalitātes komisija lēmusi uz nākamajiem sešiem gadiem akreditēt apjomīgāko no Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studiju virzieniem Veselības aprūpe, kurā tiek īstenotas 25 studiju programmas medicīnas, farmācijas, sabiedrības veselības, rehabilitācijas, zobārstniecības jomā. Akreditācija esošajiem un topošajiem studentiem sniedz drošības un stabilitātes garantu par RSU diploma atzīšanu gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī.

Studiju virziena vadītāja p. i., RSU Medicīnas fakultātes prodekāns asoc. prof. Ingus Skadiņš atzīmē:

“Studiju virziena akreditācija nodrošina, ka RSU arī turpmāk var izsniegt ne tikai Latvijā, bet Eiropā atzītus diplomus visās 25 studiju virzienā ietilpstošajās studiju programmās.”

Prof. Tatjanas Volkovas vadītās Studiju kvalitātes komisijas pieņemtais lēmums par RSU studiju virziena Veselības aprūpe akreditāciju stāsies spēkā otrdien, 28. maijā.

Veselības aprūpes studiju virziena akreditēšanas pamatā ir kvalitatīvu studiju nodrošināšana, kā arī vērienīgs darbs akreditācijas procesā, kas ilgst vairāk nekā divu gadu garumā. Akreditācijas procesā RSU studiju programmas novērtēja starptautisku ekspertu komanda, kas iepazinās ar RSU sagatavoto pašnovērtējuma ziņojumu, tikās gan ar augstskolas vadību, gan studiju programmu pārstāvjiem, docētājiem, studentiem, absolventiem, darba devējiem un profesionālo organizāciju pārstāvjiem, kā arī klātienē novērtēja RSU materiāli tehnisko un informatīvo bāzi.

Eksperti atzinīgi novērtēja daudzus studiju virziena aspektus, tostarp studiju virziena funkcionālo un efektīvo infrastruktūru, simulācijā balstītu studiju procesu, kā arī RSU docētāju augsto kompetenci. Īpašu atzinību izpelnījies RSU Pedagoģiskās izaugsmes centrs, kas atbalstījis studiju virzienu akreditācijas procesa gaitā, kā arī ikdienā nodrošina RSU docētāju pedagoģisko pilnveidi. Eksperti sagatavoja plašu un detalizētu atzinumu par studiju virzienu un katru studiju programmu, iekļaujot gan augstu studiju virziena un programmu novērtējumu, gan rekomendācijas turpmākai attīstībai.

I. Skadiņš norāda:

“Lai gan no ekspertiem saņemts augsts RSU studiju programmu novērtējums, studiju kvalitātes pastāvīga pilnveide prasa programmu saturu vienmēr uzturēt aktuālu, un tas ir uzdevums, ar kuru turpināsim strādāt. No saviem absolventiem sagaidām atbildību par savu profesionālo pilnveidi pēc diploma saņemšanas.

Arī saņemot augsto ekspertu novērtējumu, turpinām attīstīt, atjaunot un pilnveidot savas studiju programmas.”

Akreditācijas procesā studiju programmas izvērtēja arī nozares eksperti: Latvijas Ārstu biedrības, Latvijas Ārstniecības personu profesionālo organizāciju savienības, Izglītības un zinātnes ministrijas un Veselības ministrijas pārstāvji, kuri sniedza savus atzinumus un vērtīgas rekomendācijas.

Akreditācijas procesa veiksmīgai norisei būtiska bija pastāvīga RSU sadarbība ar AIKA kolēģiem, kuru rūpība un augstie standarti palīdzēja nodrošināt studiju programmu atbilstību normatīvajam regulējumam. Pateicoties šai dinamiskajai sadarbībai, abas puses iekļāvās novērtēšanas procesa termiņos par spīti sagatavojamās informācijas apjomam un izmaiņām normatīvajā regulējumā.

Studiju virziena vadītājs un Pedagoģiskās izaugsmes centra komanda izsaka visdziļāko pateicību visam RSU kolektīvam, studiju programmu direktoriem, fakultāšu, katedru un administratīvo struktūrvienību kolēģiem par iesaisti vērienīgajā darbā. Īpaša pateicība ilggadējam studiju virziena vadītājam profesoram Guntim Baham par ieguldīto darbu studiju virziena attīstībā, kvalitātes pilnveidē un akreditācijas procesa nodrošināšanā.

Citi raksti par šo tematu

Šonedēļ RSU notiek studiju virziena Veselības aprūpe akreditācija
Sekmīgi noslēgusies studiju virziena Veselības aprūpe akreditācijas ekspertu vizīte