Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Darbiniekiem

Septembra vidū Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra (MITC) komanda īstenoja Veselības aprūpes simulācijas nedēļu, kas noritēja paralēli pasaules mērogā īstenotās Healthcare Simulation Week 2021 aktivitātēm. Šīs nedēļas mērķis – pievērst uzmanību simulācijas nozīmei un pilnveidot gan profesionāļu, gan ikviena cilvēka zināšanas un iemaņas palīdzības sniegšanā. 

Šis ir jau otrais gads, kopš RSU MITC rīko Veselības aprūpes simulācijas nedēļu, un šogad pasākumi noritēja sadarbībā ar Rimi Latvia, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD) un Crossfit Riga.

"RSU jau gadiem ir simulācijā balstītas izglītības virzītājspēks. Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra uzmanības lokā ir esošo un topošo veselības aprūpes profesionāļu prasmes un iemaņas, taču ar laiku esam sākuši izjust vajadzību ar savām zināšanām dalīties arī ar plašāku sabiedrību, jo ārkārtas situācijas var piemeklēt ikvienu un jebkur," saka RSU MITC direktore Ieva Šlēziņa. 

Atšķirībā no pērnā gada, kad pasākums noritēja sadarbībā ar kustību Sporto Rīga un lielākoties bija mērķēts uz galvaspilsētas iedzīvotāju pirmās palīdzības prasmju pilnveidi, šogad nedēļas norisēs ko sev aktuālu varēja atrast gan RSU vietējie un ārvalstu studenti, gan ārsti un māsas no visas Latvijas, kā arī augstskolas darbinieki un plašāka sabiedrība.

Slīpēt prasmes pirmās palīdzības sniegšanā RSU profesionāļi nedēļas ietvaros piedāvāja divkārt, pasākumos Stay Alive at Crossfit trenējot palīdzības sniegšanas prasmes gan pieaugušajiem, gan zīdaiņiem. Lielāku atsaucību starp kustības Crossfit Riga dalībniekiem guva tieši zīdaiņa glābšanas prasmju treniņš.

Tāpat Veselības aprūpes simulācijas nedēļā MITC pārstāvji RSU vietējo un ārvalstu studentu organizācijām tiešsaistē izsmeļoši prezentēja MITC pieejamos tehnoloģiskos resursus, kurus iespējams integrēt studentu praktisko sēžu norisē vai pētniecisko darbu izstrādē, šādi veicinot skatīto jautājumu labāku izpratni. Tiešsaistes tikšanās laikā centra pārstāvji ar studentiem vienojās par sadarbības modeli un jau nākamo šādu informatīvo lekciju. 

Tikmēr vairāk nekā 100 ārstu un māsu no visas Latvijas MITC pulcēja tiešsaistes vebinārā Simulācijā balstīta medicīnas izglītība: no teorijas uz praksi, sniedzot ieskatu par simulācijas veidiem un simulētas vides iespējām ar mērķi veicināt pacientu un medicīnas personāla drošību.  

Plašākā sabiedrībā visskaļāk izskanēja lielveikalā Damme izspēlētā simulētā glābšanas operācija, ko RSU MITC īstenoja sadarbībā ar Rimi Latvia un kolēģiem no NMPD. Pasākumā tika izspēlēta situācija, kur lielveikala apmeklētājam kļūst slikti un viņš zaudē samaņu. Sniedzot pirmo palīdzību, simulācijas dalībnieki veica netiešu sirds masāžu un izmantoja automātisko ārējo defibrilatoru, lai cietušajam atjaunotu sirdsdarbību.

Facebook live video ieraksts ar simulāciju un aizkadriem

Veselības aprūpes simulācijas nedēļu noslēdza MITC atvērto durvju pasākums, kurā bija aicināti piedalīties RSU darbinieki, atklājot, kādus simulācijas tehnoloģiju resursus studiju procesā nodrošina viens no lielākajiem simulācijas centriem Baltijā. Apmeklētāji arī varēja praktiski darboties pacientu aprūpē un pirmās palīdzības sniegšanā, atzīstot, ka šis ir kalpojis kā izzinošs un vērtīgs saliedēšanās pasākums organizācijas iekšienē.

Missing content item.