Zinātnieku brokastīs diskutē par mākslīgā intelekta pielietojumu un digitālo transformāciju
6. novembrī Rīgas Stradiņa universitātes Zinātnieku brokastīs notika plašas diskusijas par mākslīgā intelekta (MI) attīstību un tā lomu digitālās transformācijas procesos.
Ievadā RSU digitālās transformācijas mākslīgā intelekta virziena vadītāja Agate Ambulte (attēlā) dalījās ar jaunākajām atziņām par MI izmantošanas aktualitātēm universitātē, uzsverot, ka RSU arvien vairāk pilnveido un stiprina MI virzienu. Šajā kontekstā tiek veidota jauna maģistra studiju programma Digitālās stratēģijas un mākslīgā intelekta vadība, kas sniegs dažādu jomu profesionāļiem iespēju apgūt prasmes efektīvākai MI izmantošanai darba ikdienā.
Uzņēmuma C.t.co mākslīgā intelekta un mašīnmācīšanās vadītājs Antons Mislēvičs (attēlā) savā uzrunā dalījās ar pieredzi, realizētajos MI projektos, un ieskicēja MI pielietojumus un potenciālos pētniecības virzienus. Viņš īpaši uzsvēra MI izmantošanas izaicinājumus medicīnā, secinot, ka tuvākajā nākotnē MI neaizstās ārstus, tomēr ir noteiktas jomas, kurās tas jau šodien var dot ievērojamu ieguldījumu.
Ar informāciju par datu pieejamību, pielietojumiem MI jomā un nepieciešamo datu apjomu dalījās uzņēmuma C.t.co vecākais datu zinātnieks Andrejs Bondarenko.
Pasākuma turpinājumā dalībnieki iesaistījās diskusijā par MI lietošanu dažādos pētījumos, tostarp datu analīzē. Noslēdzot tikšanos, A. Ambulte ierosināja izveidot mākslīgā intelekta līderu un ekspertu grupu, kas apvienotu RSU pārstāvjus, kuri ikdienā strādā ar MI tehnoloģijām. Šāda jauna iniciatīva sniegtu iespēju aktīvāk dalīties ar pieredzi un personiskiem secinājumiem. RSU jau tagad ir plašas iespējas, lai MI risinājumi tiktu izmantoti arvien vairāk, vienlaikus atceroties ar tiem saistītos riskus.