Absolventiem
Skolēniem
Skolotājiem
Tradicionālie pasākumi

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) 2024. gada 27. septembrī no plkst. 18.00 Zinātnieku naktī plašu bezmaksas pasākumu un aktivitāšu programmu piedāvās Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā, Anniņmuižas bulvārī 26a, un RSU Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā, Brīvības gatvē 333. Apmeklētājiem būs iespēja tikties ar pētniekiem, doties ekskursijās, skatīties šovus, piedalīties eksperimentos un diskusijās.

RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra apmeklētājiem būs iespēja apgūt pirmās palīdzības pamatus, pacientu uzņemšanas un aprūpes iemaņas, "piemērīt" zobārsta profesiju, izmēģināt ķirurģijas simulatorus, piedalīties aizraujošos ķīmijas eksperimentos, ielūkoties operāciju zālē, dzemdību kabinetā un paplašinātās realitātes telpā, kā arī piedalīties citās aktivitātēs.

zn_pirma_palidziba-lead.jpg

zn_zobarstnieciba-lead.jpg

RSU Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) Zinātnieku nakts viesus sagaidīs dinamiska telpu orientēšanās spēle, dažādas izzinošas lekcijas, fizioterapijas paraugdemonstrējumi, iespēja izmēģināt daudzveidīgu sporta aparatūru un izkustēties, kā arī piedalīties viktorīnās, ekskursijās un aprunāties ar sporta zinātnes pētniekiem.

zn_rsu_lspa-lead.jpgRSU Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā. Foto no akadēmijas arhīva

Daudzveidīga aktivitāšu programma

Kopumā RSU apmeklētājiem piedāvās vairāk nekā 30 dažādas aktivitātes medicīnas, sporta, tehnoloģiju un jaunrades jomā, un tās gatavotas tā, lai ikviens apmeklētājs neatkarīgi no vecuma vai interesēm varētu atrast sev atbilstošu aktivitāti.

Zinātnieku nakts populārākās aktivitātes

Pērn Zinātnieku naktī RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā apmeklēja aptuveni 1500 cilvēku. Viena no apmeklētāju iecienītākajām aktivitātēm bija zobu plombēšana, kuras laikā studenti – topošie zobārsti un higiēnisti – deva ieskatu savā ikdienas darbā. Tāpat populāri bija ķirurģijas bloka simulatori, imersīvā vide jeb paplašinātās un virtuālās realitātes simulatora telpa un ergotrenažieri. Šīs aktivitātes paredzētas arī šogad.

Savukārt LSPA 2023. gada Zinātnieku naktī apmeklēja apmēram 300 cilvēku, kuri izrādīja interesi par Agra Liepas izstrādāto 3D virtuālā satura spēli rumpja dziļās muskulatūras un prāta spēju funkciju uzlabošanai. Lielu atsaucību guva Therabody Recovery Air kompresijas zābaki un specializētās siltuma un vibrācijas brilles, kā arī reakcijas treniņa trenažieris.

Eiropas Zinātnieku nakts ir Eiropas līmeņa pasākums zinātnes un tās sasniegumu popularizēšanai, kas katru gadu notiek septembra pēdējā piektdienā. Pasākuma mērķis ir popularizēt zinātni un izglītot sabiedrību, īpaši jauniešus, par zinātnes nozīmi un sasniegumiem, kā arī padarīt zinātni pieejamāku plašākai sabiedrībai. Šī gada vadmotīvs "Satiec savu zinātnieku!" izceļ zinātniekus kā gidus, kas palīdz atklāt zinātnes pasauli un iedvesmo nākotnes karjerai šajā jomā.

zn_2024_programma_rsu_2024-lead.png