Noslēdzies šāgada vērienīgākais zinātnes pasākums – RSU Zinātnes nedēļa
Piecas starptautiskas konferences, deviņas paralēlas sesijas, gandrīz 1300 referāti no vairāk nekā 40 valstīm, 60 eksperti no 19 valstīm, 8976 dalībnieki no 72 valstīm – šādi skaitļi raksturo šāgada nozīmīgāko zinātnes pasākumu Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Zinātnes nedēļu 2025 (Research Week 2025), kas noritēja no 24. līdz 28. martam. Pasākumā zinātnieki, akadēmiķi, studenti, industrijas pārstāvji un politikas veidotāji dalījās jaunākajos pētniecības atklājumos, veidoja starpdisciplināru sadarbību un diskutēja par labākajiem risinājumiem veselībai un sabiedrībai.
RSU Zinātnes nedēļu 24. martā atklāja RSU rektors, Zinātnes nedēļas 2025 prezidents profesors Aigars Pētersons, piedaloties arī Valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam.
Ikgadējā 11. starptautiskā studentu konference Health and Social Sciences ievadīja RSU Zinātnes nedēļu un pulcēja studentus no dažādām Eiropas un pasaules valstīm.
RSU Zinātnes nedēļas turpinājumā no 26. līdz 28. martam vienlaikus noritēja četras starptautiskas konferences:
- medicīnas un veselības aprūpes jautājumiem veltītā Knowledge for Use in Practice,
- konference Society. Health. Welfare, kas skatīja sabiedrības veselības, psiholoģijas, vides un darba medicīnas, veselības vadības, sociālā darba, māszinību un vecmāšu zinību jautājumus,
- starpdisciplinārā konference PLACES, kas pulcēja politoloģijas, tiesībzinātņu, ekonomikas, komunikācijas un citu sociālo zinātņu ekspertīzes jomu pārstāvjus,
- konference Innovation and Artificial Intelligence: The Path from Research to Practice, kas bija šāgada RSU Zinātnes nedēļas jaunums un tika veltīta inovāciju un mākslīgā intelekta nozīmei veselības aprūpes attīstībā.
Papildus konferencēm RSU Zinātnes nedēļā notika arī meistarklases, darbnīcas, diskusijas un citi pasākumi – diskusija Militārie un diplomātiskie instrumenti ilgtspējīgai aizsardzībai pret smagajām un maigajām drošības krīzēm NATO un Eiropas Savienībā (Military and Diplomatic Instruments in Sustainable Protection Against Hard and Soft Security Crises in NATO and European Union), RSU, Vienoto pakalpojumu centra un Microsoft organizēts pasākums Akadēmiskā personāla pētniecības iespēju nodrošināšana ar "Microsoft": no stratēģijas līdz praktiskiem padomiem (Empowering Academic Research with Microsoft: From Strategy to Practical Tips), diskusija Jaunais sportists Latvijā: cik ilgtspējīga ir mūsu sistēma?, diskusija Tīklošanās kustībā: mobilitāte, digitālās platformas un cilvēku attiecības, studentu simulācijas sacensības Medical Wrestle, RSU Inovāciju centra, STADA Latvia un EIT Health organizētais hakatons MedTech Sprints, kā arī citi pasākumi.
Atklāšanā un konferencēs piedalījās daudzi nozīmīgi ārvalstu eksperti – Medicīnas futūristu institūta direktors dr. Bertalans Meško (Bertalan Meskó), profesors Romēns Mēsens (Romain Meeusen) no Briseles Brīvās universitātes, Londonas Universitātes koledžas Uzvedības izmaiņu centra direktore profesore Sjūzena Mičī (Susan Michie), kā arī citi eksperti no pasaules līmeņa augstskolām, tostarp Karolinska institūta, Londonas Universitātes koledžas, Amsterdamas Universitātes Medicīnas centra, Helsinku Universitātes un citām zinātniskajām institūcijām. No Latvijas RSU Zinātnes nedēļā piedalījās vairākas augstas amatpersonas – aizsardzības ministrs Andris Sprūds, Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Jurģis Miezainis, Saeimas deputāte Anda Čakša, Veselības ministrijas Valsts sekretāra vietniece digitalizācijas un pārmaiņu vadības jautājumos, Valsts sekretāra vietnieka veselības politikas jautājumos p. i. Aiga Balode, un viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa.
Tiekamies 2027. gada RSU Zinātnes nedēļā!
RSU Zinātnes nedēļa 2025 fotoattēlos
Atklāšana 24.03.
Pirmā diena, 25.03.
Otrā diena, 26.03.
Trešā diena, 27.03.
Ceturtā diena, 28.03.
Papildu pasākumi
Tīklošanās pasākums 26.03.
Papildu pasākums 28.03.
Saistītās ziņas
