Skip to main content
Page is available only in Latvian
Darbiniekiem

“Nav jau tā, ka esam aizmirsuši viens par otru, jo regulāri tiekamies attālinātās darba sanāksmēs dažādos formātos un sastāvos. Tomēr lai izjustu kolektīva kopības sajūtu, laiku pa laikam ir jārod iespēja pārrunāt ar tiešo darbu nesaistītus jautājumus,” saka Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Starptautisko attiecību departamenta direktore (SSD) Baiba Pētersone. Aizvadītā gada nogalē viņa aicināja kolēģes Elzu Funtu un Kintiju Medni noorganizēt vienu lustīgu atpūtas pasākumu Ziemassvētku noskaņās.

1_vieta.png

Nav ko gaidīt!

Protams, žēl ka pandēmija, žēl, ka nevaram tikties klātienē, tomēr šobrīd nav iespējams prognozēt brīdi, kad klātienes pasākumi būs droši.

SSD kolēģi nolēma negaidīt un darīt to, kas noteiktos apstākļos ir iespējams: organizēt aizraujošu pasākumu tiešsaistē.

Izklausās intriģējoši!

Kā atceras Elza, pasākuma svarīgākās sadaļas bija viktorīna daudziem labi zināmajā vietnē Kahoot un Mēmais šovs. Lai sagatavotu viktorīnu, Elza un Kintija izdomāja jautājumus un ievadīja tos kopā ar iespējamajiem atbilžu variantiem. Spēles laikā dalībnieki viedtālrunī reģistrējās ar īpašu kodu un pievienojās viktorīnai. Jautājums sekoja jautājumam un dalībnieki izvēlējās savus atbildes variantus.

Lai veidotu saliedētu garu, dalībnieki tika sadalīti komandās, un šoreiz galvenais bija nevis kāda individuālais rezultāts, bet komandā kopā savāktais pareizo atbilžu skaits.

Lai viktorīna būtu ne tikai atraktīva, bet arī noderīga, tēmu lokā tika iekļauta RSU vēsture un šodiena, kā arī vairāki atraktīvi un pat grūti atbildami jautājumi. Piemēram, X gadā notika svarīga basketbola spēle, kurā viens no spēlētājiem bija no RSU. Kā viņu sauc? Atbildi nu! Bija arī jautājumi par absolventu gredzeniem un studiju programmām. Kintija uzsver, ka, ņemot vērā starptautiskā aspekta nozīmi departamentam, tika iekļauti arī jautājumi par dažādām Ziemassvētku tradīcijām ārzemēs.

Savukārt Mēmajā šovā dalībnieki saņēma kartiņas ar pieciem vārdiem, kuri bija jāattēlo. Tā kā attālinātajās sapulcēs gandrīz katram gadījies sākt runāt pirms mikrofona ieslēgšanas, arī spēlē bija līdzīgs princips: ar izslēgtu mikrofonu jāattēlo vai jānosauc vārdi cerībā, ka kolēģi tos nolasīs no lūpām. Interesanti bija šādā veidā uzzināt, ka kādam no kolēģiem Alias ir mīļākā spēle, un ka piecus vārdu atminēšanai var pietikt ar 20 sekundēm.

piemerssdd_1.png

piemerssdd2.png

piemersssd3.png

Tuvāk kolēģim un universitātei

“Šāda pasākuma uzdevums ir ne tikai saliedētības un komandas gara kopšana, bet arī ciešākas saites nostiprināšana ar universitāti un arī departamentu, kurā mēs strādājam. Tā ir piederības sajūta, kas ir jākopj, un kura var sākt izgaist, ja tai nepievēršam uzmanību,” uzskata SSD direktore Baiba Pētersone.

Pieredze liecina, ka tiešsaistes pasākumā īpaši nozīmīga ir precīza scenārija izstrāde un tā īstenošana, lai nebūtu neveiklas pauzes, sēžot pie monitora. Klātienē pauzes var aizpildīt jautrās sarunas, taču tiešsaistē rūpīgi jāseko plānam. Departamenta direktore pēdējos gados ir piedalījusies dažādos starptautiskos un arī pašmāju pasākumos, kurus organizēja sadarbības partneri un citas augstskolas, un ar lepnumu atzīst, ka šis bija viens no visinteresantākajiem.