Skip to main content
Page is available only in Latvian
Preses relīzes

Šāgada sarunu festivālā LAMPA, kas noritēs 9. un 10. jūnijā Cēsīs, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) startē ar divu dienu programmu – RSU studentu medija Skaļāk veidoto podkāstu darbnīcu. Iesildi savu runas aparātu, apsēdies pie pults un izzini podkāstu veidošanas aizkulises, klausies un piedalies topošo žurnālistu vadītās diskusijās, uzzinot vairāk par tādām tēmām kā vardarbība attiecībās, LGBT+, sieviešu loma kinofilmās, kā arī izglītības aktualitātes esošajiem, topošajiem un arī bijušajiem studentiem. Podkāstu darbnīca, kas būs rodama starp Pils laukumu un skatuvi Spuldze, piektdien, 9. jūnijā, darbosies no 13.00 līdz 19.00, bet sestdien, 10. jūnijā – no 12.00 līdz 18.00.

Divu dienu laikā ar festivāla dalībnieku iesaisti RSU teltī taps trīs žurnālistikas un multimediju komunikācijas studentu veidotie podkāsti.

  • Raidierakstā Grēks nesūdzēties jaunieši dalīsies attiecību pieredzē, īpaši pievēršoties emocionālās un fiziskās vardarbības jautājumiem
  • Podkāstā Iedzersim tēju taps skatīta kino un seksualitāte, jo īpaši sievietes loma
  • Podkāsts Viens no mums ir sarunu platforma, kas veltīta LGBT+ jautājumiem

Divu dienu programmā jaunieši paredzējuši arī sarunu ar žurnālistiem, kas strādā karadarbības zonās, kā arī diskusijas ar mācībspēkiem, absolventiem un citiem studentiem par jauniešiem aktuāliem jautājumiem. “Universitātē esam pieraduši, ka mūsu viedokli uzklausa un sadzird, un šādu iespēju gribam radīt ikvienam festivāla apmeklētājam, kas grib uzklausīt un kam ir ko teikt par filmām, mākslu, feminismu un citiem jautājumiem, kas interesē mūs, jauniešus,” saka topošā multimediju speciāliste Anna Katrīna Elme. Paralēli visām klātienes sarunām festivāla garāmgājēji tiks aicināti iesildīt savu runas aparātu vai pat ierakstīt nelielu raidierakstu, lai piedalītos konkursā un festivāla noslēgumā saņemtu balvas. Precīza norišu programma būs skatāma Facebook pasākumā un darbnīcas aprakstā festivāla mājaslapā.

RSU allaž uzsvērusi praktisku treniņu nozīmi studiju procesā. Simulācijas tehnoloģijas augstskolā pieejamas kā veselības aprūpes, tā sociālo zinātņu studentiem. Arī Komunikācijas fakultāte radījusi vairākus treniņpoligonus topošajiem profesionāļiem, tostarp studentu mediju Skaļāk, studentu pētniecisko žurnālu Inquisitio, multimediju studiju, praksi medijos un citus. “Izglītība nav vien zināšanu ieguve, bet šo zināšanu pārvēršana darbībā. Mēģināt, krist, celties un atkal mēģināt – šāds ir topošo mediju profesionāļu, sociālantropologu, psihologu un PR profesionāļu ceļš no fakultātes uz darba vidi,” uzsver Komunikācijas fakultātes dekāne Ieva Puzo.

Kā ik gadu festivālā, RSU mācībspēki un zinātnieki ir pieprasīti runātāji arī citu organizatoru rīkotos pasākumos. Piemēram, sarunās par vārda brīvību un sabiedriskajiem medijiem būs sastopama RSU profesore un sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu ombuds Anda Rožukalne; par vecākošanu sarunāsies ārsts psihoterapeits, psihiatrs un RSU docents Artūrs Utināns; par finanšu krāpšanas psiholoģiju, kā arī sasniegumu uzlikto slogu – RSU docētājs ārsts psihoterapeits Artūrs Miksons; par iekšējās drošības akadēmijas nozīmi un iespējām spriedīs zvērināta advokāte, RSU docente un vadošā pētniece Karina Palkova; RSU asociētais profesors Edijs Bošs vadīs ikgadējo Ārpolitikas čempionātu.

Kopumā šogad festivāla programmā iekļauti vairāk nekā 300 pasākumi par visdažādākajām tēmām. Papildus jau iecienītajam un gaidītajam Politiķu disko, Politiķu cepienam un stand-up komēdijai, kurā komiķi dalīsies ar saviem grābekļiem, festivāla apmeklētāji šogad varēs izvingrināt prātu interaktīvajās spēlēs, iekāpt skolēna kurpēs, iejusties tiesneša lomā, aiziet uz randiņu ar Saeimas deputātu, kā arī teikt savu prezidenta inaugurācijas runu.

Ieeja festivālā kā ierasts – bezmaksas. Programma – www.festivalslampa.lv, kā arī mobilajā lietotnē, kas bez maksas pieejama Google Play vai App Store.

Papildu informācijai