RSU MITC sadarbībā ar SPKC rada video sēriju pacientu drošības izpratnes veicināšanai
No 10. līdz 16. martam visā pasaulē norisinājās pacientu drošības nedēļa, kuras ietvaros Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs (MITC) sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) ir radījuši izglītojošus video sabiedrības izpratnes veicināšanai pacientu drošības jautājumos.
Pacientu drošības nedēļas laikā visi veselības aprūpē strādājošie, topošie speciālisti un sabiedrība kopumumā ir aicināta pievērst uzmanību faktoriem, kas saistīti ar pacientu riskiem veselības aprūpē un iespējām tos mazināt. Pacientu drošības jautājumus ir būtiski zaktualizēt ne tikai veselības aprūpes personālam, bet arī pašiem pacientiem. Kā rāda dati, nekorekta pacienta identifikācija, palielina medicīnisko kļūdu iespējamību. ,, tādēļ izglītojošos nolūkos ir radīti trīs video par korektu pacienta identifikāciju.
Madara Blumberga, RSU MITC simulācijā balstītas izglītības attīstības vadītāja piebilst, ka "RSU MITC apzinās pacientu drošības nozīmību un tieši šī virziena mācīšanu kā studējošiem, tā jau strādājošiem speciālistiem veselības aprūpē.
Atsaucoties SPKC aicinājumam sadarboties, kopīgi radījām trīs video par korektu pacienta identifikāciju, lai tos turpmāk var izmantot gan mācību procesā universitātē, gan sabiedrības un veselības aprūpes speciālistu izglītošanā visā Latvijā. "
SPKC centra pārstāvji sadarbību ar RSU MITC uzteic kā ieguvumu, kas sniedz būtisku ieguldījumu gan profesionāļu, gan sabiedrības izglītošanā, un pozitīvi raugās uz sadarbību ar RSU kolēģiem arī turpmāk, apvienojot zināšanas un prasmes informatīvu materiālu izveidē.
Irisa Zīle-Velika, Slimību profilakses un kontroles centra Pacientu drošības un veselības aprūpes kvalitātes pilnveides nodaļas vadītāja: “Vēlos teikt lielu paldies RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra kolektīvam par entuziasmu, dalību un tehnisko nodrošinājumu. Piedalīties video tapšanā un izveidē arī man pašai bija interesanta pieredze, pavadot laiku radošā gaisotnē. Īsi video, manuprāt, ir ļoti vērtīgs informācijas nodošanas un izglītošanas veids, kurā informācija tiek pasniegta skaidrā un viegli saprotamā veidā, tādējādi palīdzot nostiprināt galvenos jēdzienus un darbības, šajā gadījumā – pacientu identifikācijā. Kopīga sadarbība ir ieguvums un sniedz būtisku ieguldījumu informatīvo materiālu izveidē, lai tie būtu saistoši un praksē izmantojami. Pozitīvi raugāmies uz sadarbību ar RSU kolēģiem arī turpmāk, apvienojot mūsu visu zināšanas un prasmes, veidojot kvalitatīvus izglītojošos materiālus.”
Radītie īsie video materiāli var kalpot gan kā labs informatīvais palīgs ikdienas darbā pacientu aprūpē, gan kā izglītojošais materiāls pacientiem, jo pacienta drošības jautājumi ir arī paša pacienta atbildība.