Skip to main content
Page is available only in Latvian

Rakstu krājumā Radniecība un valsts īstenošana mūsdienu Latvijā tiek pētīta savstarpējā mijiedarbība starp valsts un radniecības jēdzieniem, analizējot, kā tā ietekmē mūsdienu Latvijas valsts veidošanu.

Grāmata demonstrē, ka pretēji plaši izplatītajiem uzskatiem, valsts un radniecība gan vēsturiski, gan mūsdienās kā Latvijā, tā citur pasaulē ir nevis savstarpēji konkurējošas sabiedrības organizācijas formas, bet gan drīzāk jāuzskata par vienas monētas divām pusēm.

radnieciba_un_valsts_istenosana_musdienu_latvija_cvr.png

Grāmatas pirmajās nodaļās Klāvs Sedlenieks un Agita Lūse sniedz vispārēju pārskatu par latviešu radniecības jēdzienu un tā līdzšinējo pētniecību, kā arī norādot uz Latvijas radniecības pētījumu relatīvo neesamību. Krājuma nākamajās nodaļās radniecība tiek aplūkota no vēstures un tiesību zinātnes skatupunkta. Vijas Stikānes un Ditas Plepas rakstos zināmā mērā tiek analizēts valsts veidotais juridiskais ietvars radniecības jautājumiem, tādējādi nostiprinot viedokli, ka mūsdienu Eiropā radniecība ir cieši saistīta ar valsti. Noslēdzošajā rakstu grupā antropoloģiski analizēta radniecības nozīme valsts īstenošanā (performēšanā) dažādās mūsdienu Latvijas sfērās, kurās pētnieki Anna Žabicka, Kristīne Rolle, Andris Saulītis, Diāna Kišcenko un Andris Šuvajevs apskata dažādas valsts jomas un funkcijas, kuras ietekmē un kurās mijiedarbojas pieņemtās un valsts noteiktās radniecības formas, priekšstati un aizspriedumi.

Location

Room
Rīgas pilsētas Ziemeļu dzimtsarakstu nodaļa
Date:

Contacts