Skip to main content
Page is available only in Latvian
Preses relīzes

Trešdien, 30. novembrī, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) atvēršanas svētki būs kolektīvajai monogrāfijai "Pētniecība: teorija un prakse", kas tapusi, sadarbojoties 12 autoriem no RSU, Latvijas Universitātes, Daugavpils Universitātes, kā arī Birmingemas Universitātes (Lielbritānija). Grāmata piedāvā izvērstu pārskatu par pētniecības metodoloģijas pamatprincipiem un praktiskajiem aspektiem, un tā būs neatsverams palīgs augstskolu studentiem, jaunajiem un arī pieredzējušiem pētniekiem sociālo, humanitāro, veselības aprūpes un izglītības zinātņu jomā – gan tālākizglītībai, gan dažādu nozaru speciālistu ikdienas profesionālajā darbībā.

Kolektīvajā monogrāfijā aprakstīta mūsdienu pētniecības sistēma, uzsverot pētniecības lomu sabiedrības ilgtspējas attīstības nodrošināšanā, tās nozīmi augstākās izglītības studiju procesā un praktiķu profesionālajā darbībā. Grāmatas septiņās nodaļās aplūkoti pētniecības teorētiskie pamatjautājumi un sniegtas norādes pētnieciskā darba veikšanai.

Grāmatu izdevusi izdevniecība RaKa. Tās zinātniskie redaktori ir RSU asociētā profesore Kristīne Mārtinsone, Daugavpils Universitātes profesore Anita Pipere un Birmingemas Universitātes (Lielbritānija) pētniece Daiga Kamerāde. Kā norāda izdevuma recenzents, Pensilvānijas pavalsts universitātes (ASV) emeritētais profesors Juris G. Draguns, kolektīvās monogrāfijas autoru kolektīvā pieredze iekļauj visus pētniecības posmus no iecerētā pētījuma temata pārvēršanas par konkrētu un īstenojamu projektu līdz dažādo izaicinājumu un šķēršļu pārvarēšanai, pētījumus īstenojot un ieviešot to rezultātus praktiskās jomās.

Grāmatas sagatavošanu atbalstīja Valsts Pētījumu programmas EKOSOC-LV (2014–2017) un BIOMEDICINE (2014–2017) Zviedru institūta grants.

Grāmatas "Pētniecība: teorija un prakse" atvēršanas svētki notiks 30. novembrī pulksten 12.30 Rīgas Stradiņa universitātes Senāta zālē (Dzirciema ielā 16, K korpuss, 2. stāvs).

Papildu informācijai: