RSU atvērs grāmatu "Filosofiskā antropoloģija I"
Otrdien, 14. aprīlī, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) tiks atvērts rakstu krājums "Filosofiskā antropoloģija I". Tas ir pirmais oriģinālrakstu krājums latviešu valodā, kas veltīts tieši filosofiskajai antropoloģijai. Krājums ir arī tematiski saistīts ar citiem kultūras un filosofijas vēsturei veltītajiem izdevumiem, kā arī izcilu domātāju darbu tulkojumiem, kuros ir aplūkota cilvēka pašizziņas vēsture un izklāstītas dažādas antropoloģijas teorijas.
Rakstu krājuma "Filosofiskā antropoloģija I" atvēršanas pasākums notiks 2015. gada 14. aprīlī plkst. 17.00 Dzirciema ielā 16, ēdnīcas zālē.
Kā norāda grāmatas zinātniskais redaktors, RSU Humanitāro zinātņu katedras docents Vents Sīlis, "krājuma uzdevums ir iepazīstināt lasītāju ar mūsdienu filosofisko antropoloģiju – zinātni par cilvēku, kuras aizsākumi meklējami sengrieķu filosofu darbos, bet turpinājums – mūsdienu zinātnes pētījumos. Filosofiskā antropoloģija tiek definēta kā starpdisciplināra nozare, kas sakārto un interpretē dažādu eksakto un humanitāro zinātņu nozaru atziņas un atklājumus par cilvēku un tā specifiskajām īpašībām un pazīmēm, kā arī uzrāda problēmas, kas raksturo cilvēka fiziskās, garīgās un sociālās eksistences aspektus."
Krājums sastāv no ievada un desmit nodaļām, kas veltītas cilvēka eksistences kontekstā svarīgām tēmām. Krājumā lasāmie teksti ir veidoti tā, lai sniegtu lasītājam priekšstatu par filosofijā un citās nozarēs aplūkotajiem problemātiskajiem cilvēka eksistences elementiem – drosme, emocijas, apziņa, jaunrade, vērtības, brīvība, identitāte, laime, mīlestība un nāve. Ņemot, ka minētais tēmu skaits neizsmeļ visu ar cilvēka problemātiku saistīto jautājumu klāstu, plānots, ka šim krājumam drīzumā sekos nākamais, kurā tiks apskatītas arī citas tik pat būtiskas tēmas.
Krājuma autori ir Rīgas Stradiņa universitātes Humanitāro zinātņu katedras docētāji un doktoranti – Vents Sīlis, Maija Jankovska, Ģirts Jankovskis, Jeļena Budanceva, Ilze Dzalbe, Edijs Šauers, profesore Vija Sīle, Ivars Neiders un Ginta Vēja.
Krājuma zinātniskais redaktors ir RSU docents Vents Sīlis. Recenzenti – LU Vēstures un filozofijas fakultātes profesore Māra Rubene un LU Sociālo zinātņu fakultātes Politisko zinātņu nodaļas docents Ivars Ījabs.
Grāmatas auditorija ir visplašākā – sākot no RSU studentiem, kuriem filosofiskā antropoloģija ir viens no studiju kursiem, līdz ikvienam, kuru interesē starpdisciplināra pieeja humanitārām zinātnēm. Grāmatas izdošanu organizēja RSU Izdevniecības un poligrāfijas daļa. Maketētāja – Ilze Stikāne, vāka dizaina autors – Mikus Čavarts.
Papildu informācijai: