Skip to main content
Page is available only in Latvian

Unikālais, īpaši Rīgas Stradiņa universitātes studentiem un absolventiem veidotais projekts Inteliģences akadēmija tika īstenots sešus akadēmiskos gadus pēc kārtas (pirmā sezona bija 2011./12. akadēmiskajā gadā) ar mērķi dot apmeklētājiem zināšanu un prasmju kopuma pamatu, kādu nesniedz akadēmiskā izglītība, taču ir vitāls personības izaugsmē un var būt veiksmes atslēga karjeras attīstībā (piemēram, zināšanas par mākslu, kultūru, mūziku, etiķeti, uzvedības kultūru, dejotprasme u. c.).

bitf-logo_0.png

Inteliģences akadēmija tika organizēta divos moduļos.

Personības izaugsmes modulis

Personības izaugsmes modulis (sākumā – Mākslas un kultūras modulis) norisinājās no 2011. līdz 2017. gadam.

Šī moduļa nozīmīga daļa bija mākslas un mūzikas iepazīšanai, kuras burvību palīdzēja atklāt šā cikla vadītāji, mākslas zinātniece Ramona Umblija, diriģents un komponists Andris Vecumnieks un Sinfonietta Rīga mākslinieciskā producente Baiba Kurpniece. Sākām ar klasiskām vērtībām, turpinot ar elpu aizraujošo impresionismu gan mākslā, gan mūzikā, tad ar bieži vien neizprasto ekspresionismu un ar stāstiem par lielajiem izaicinātājiem, ģēnijiem un reformatoriem Džeksonu Poloku, Džonu Keidžu un citiem. Runājām par simfonijas nozīmi akadēmiskajā mūzikā, par avangardu un harmoniju, par klusumu mūzikā, par mākslas un mūzikas cenzūru un varas attiecībām ar to dažādos laikos. Ciklu pabeidzām ar apskatu par pasaules nozīmīgākām mākslas mesēm un klasiskās mūzikas komercijas aizkulisēm.

Labas manieres un uzvedības kultūra ir neatņemama inteliģenta cilvēka sastāvdaļa. Etiķetes nianses un diplomātijas procesus skaidroja Aija Odiņa, bijusī Latvijas vēstniece. Iedvesmu un zināšanas guvuši no tādām personībām kā komponista Pētera Vaska, bijušā valsts prezidenta Valda Zatlera, publicista un autora Otto Ozola, mākslinieka Aigara Bikšes, mākslinieces Sandras Kļaviņas u. c.

Rīgas Stradiņa universitāte kā medicīnas un veselības aprūpes eksperts par savu misiju uzskata izglītot sabiedrību, tādēļ esam aicinājuši uzstāties Inteliģences akadēmijā dažādu nozaru ārstus, kas palīdz izprast veselības profilakses nozīmi.

Apskatītās tēmas ir kā asorti konfekšu kaste – katram pēc izvēles un sirds patikas: balets, runas māksla, opera, personīgā zīmola veidošana, heraldika, latvietība un patriotisms, publiskā runa un uzstāšanās, emocionālā inteliģence, teātris, veiksmīgu cilvēku paradumi, improvizācija, ievainojamība u. c.

Inteliģences akadēmijas ietvaros notikušas arī prāta spēles, vīna nodarbības, izveidota filma par mākslas virtuvi, kopā apmeklēti vairāki muzeji – Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, Rīgas Ebreju kopiena, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, veikti sakopšanas darbi un dejots Rundāles pilī.

Inteliģences akadēmijas idejas autore ir Dace Gardovska; projektu vadīja Irīna Kukliča.

Balles deju teorijas un prakses modulis

Inteliģences akadēmijas Balles deju teorijas un prakses modulī notika regulāras balles deju apmācības nodarbības divās grupās. Balles teorijas un prakses modulī dalībnieku mērķis ir apgūt izplatītāko balles deju soļus, tādām dejām kā polonēze, valsis, fokstrots, ča-ča-ča, tango u. c., kā arī sagatavoties RSU Akadēmiskajai ballei. Notikušas ikgadējās treniņballes, kas palīdz dalībniekiem saprast iegūtās prasmes un iepazīties ar balles kultūras etiķeti un uzvedību. Dalībnieki gatavojās RSU Akadēmiskajai ballei un uzstājās ar teatralizētu priekšnesumiem. Deju nodarbības vadīja Evita Pavasare.

Video kopsavilkumi