Skip to main content
Page is available only in Latvian
Preses relīzes

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) izstādē „Skola” prezentēs divas jaunas studiju programmas – pazīstamā fotogrāfa, RSU lektora Alņa Stakles izveidoto bakalaura studiju programmu „Fotogrāfija” un asociētās profesores Kristīnes Mārtinsones vadīto profesionālo maģistra studiju programmu „Supervīzija”.

RSU stendā darbosies arī RSU Karjeras centra pārstāve, kas ar speciāliem psiholoģiskajiem testiem palīdzēs skolēniem noskaidrot viņu personībai piemērotāko profesiju un atbilstošo studiju programmu. Video un audiomontāžas iemaņas varēs izmēģināt studentu radio „Runā skaļāk!” studijā, kurā darbosies bakalaura studiju programmas „Multimediju komunikācijas” profesionāļi.

Kā skaidro jaunās programmas „Fotogrāfija” vadītājs Alnis Stakle, mēs dzīvojam fotogrāfiju pasaulē un apkārtējo bieži vien iepazīstam ar attēlu starpniecību. Studiju programma ir inovatīva bakalaura līmeņa studiju programma Latvijā, kas piedāvā holistisku un padziļinātu teorijas un praktiskās iemaņas pilnveidojošu studiju saturu par laikmetīgām tendencēm fotogrāfijā un komunikācijā Eiropā un pasaulē kopumā, kā arī rada mācību vidi prasmīgiem, augsti kvalificētiem, kompetentiem un konkurētspējīgiem komunikācijas speciālistiem fotogrāfijas jomā.

Savukārt asociētā profesore Kristīne Mārtinsone norāda, ka jaunā programma „Supervīzija” piedāvās mūsdienu situācijai un ES standartiem atbilstošu izglītību supervīzijā. Programmas saturs ietvers gan teoriju par supervīzijas veidiem un procesu individuālajā un grupu darbā, gan studējošo praksi. Šāda programma ir izveidota Latvijā pirmo reizi. Supervīzija ir mērķtiecīgi organizēts konsultatīvais un izglītojošais atbalsts, ko profesionālajā kontekstā saņem indivīds, grupa vai organizācija ar mērķi pilnveidot profesionālo kompetenci un profesionālās darbības kvalitāti. Tas ir veids, kā speciālistiem un topošajiem speciālistiem – studentiem – analizēt un novērtēt dažādus savas profesionālās darbības aspektus. Savukārt supervizors ir kādas noteiktas profesionālās nozares speciālists, kurš papildus ir ieguvis supervizora kvalifikāciju un kurš sniedz supervīzijas pakalpojumu – organizē un vada supervīzijas procesu; īsteno pētniecisko darbību un veicina profesijas attīstību; atbildīgi un sistemātiski pilnveido savu kvalifikāciju un profesionālo izaugsmi (atbilstoši supervizora profesijas standartā noteiktajam).

Šobrīd abas programmas ir iesniegtas licencēšanai, bet studijas tajās plānots sākt jau šī gada septembrī. Lai uzzinātu par programmas iespējām, varēs tikties ar jaunās studiju programmas vadītājiem Alni Stakli un Kristīni Mārtinsoni RSU izstāžu stendā sekojošos laikos: Alnis Stakle – piektdien, 28. februārī, no plkst. 11.00 līdz 14.00; Kristīne Mārtinsone – svētdien, 2. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00.

RSU izstādē piedāvās iepazīties ar vairāk nekā 60 bakalaura un maģistra studiju programmām dažādās cilvēkzinātņu jomās. To saturu un iespējas darba tirgū skaidros studenti, programmu vadītāji un fakultāšu dekāni. Ar visām RSU piedāvātajām studiju programmām var iepazīties universitātes mājaslapā. Uzņemšana RSU studiju programmās sāksies 2014. gada jūlijā. Savukārt RSU Atvērto durvju diena būs jau 29. martā pulksten 10.00.

Izstāde „Skola” notiks no piektdienas, 28. februāra, līdz svētdienai, 2. martam, starptautiskajā izstāžu centrā BT1, Ķīpsalas ielā 8, Rīgā.

Papildu informācijai: