Sporto un izglāb Annu!
Zināšanas un iemaņas pirmās palīdzības sniegšanā ieteicams regulāri pilnveidot – nekad nevar zināt, kad būs vajadzība palīdzēt kādam, kurš aizrijies, savainojies vai zaudējis samaņu. Medicīniskās mulāžas un simulācijas tehnoloģijas ir droša platforma, kur apgūt un pilnveidot prasmes, kas noder, palīdzot cietušajam. Atzīmējot Starptautisko veselības aprūpes simulācijas nedēļu, kas norit no 14. līdz 20. septembrim, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra (MITC) instruktori sadarbībā ar kustību Sporto Rīga šonedēļ galvaspilsētā piecos rajonos pilnveido rīdzinieku prasmes sniegt pirmo palīdzību.
Pirmās palīdzības prasmes var pilnveidot visas nedēļas garumā, pievienojoties Sporto Rīga bezmaksas āra treniņiem, kas ir atvērti ikvienam rīdziniekam un pilsētas viesim.
- Pirmdien, 14. septembrī, instruktori darbojās Sporto Rīga treniņā Imantā, regbija laukumā Dumbrāja ielā 23a.
- Otrdien, 15. septembrī, ikviens aicināts uz treniņu Āgenskalnā, Māras dīķa apkaimē pie rotaļu laukuma, plkst. 18.30.
- Trešdien, 16. septembrī, treniņš noritēs Grīziņkalnā pie rotaļu laukuma, un tā sākums ir plkst. 19.00.
- Ceturtdien, 17. septembrī, plkst. 19.00 ikviens aicināts pievienoties treniņam Zolitūdē pie ģimnāzijas.
- Sporta un pirmās palīdzības prasmju apgūšanas maratonu noslēgs piektdienas, 18. septembra, treniņš Maskavas forštatē, kur interesenti aicināti plkst. 19.00 pulcēties pie Rīgas Nacionālās sporta manēžas Balvu ielā 8.
Treniņi norit pēc apļveida principa: dalībnieki tiek sadalīti grupās, kas sāk darboties katrs savā stacijā un pa apli pārvietojas uz nākamo staciju. Vienā no treniņa stacijām darbosies MITC klīniskās simulācijas instruktori, kas palīdzēs sportistiem, izmantojot manekenu, veikt atdzīvināšanu. Pēc treniņa dalībniekiem ir iespēja izzināt, kā darbojas ārējais automātiskais defibrilators un kā sniegt pirmo palīdzību zīdainim.
"Veselības aprūpes simulācijas nedēļa starptautiski tiek rīkota jau ceturto gadu, un ir tikai likumsakarīgi, ka nu tai pievienojusies arī RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra komanda, kas īsteno simulācijā balstītu medicīnas izglītību.
Lai arī mūsu galvenais uzdevums ir pilnveidot topošo un esošo veselības aprūpes speciālistu prasmes, MITC komanda gatava savās zināšanās dalīties arī plašāk ar mērķi veicināt sabiedrības rīcībspēju dzīvībai bīstamās situācijās.
Kardiopulmonālā reanimācija jeb atdzīvināšana, ilgstoši veicot netiešo sirds masāžu, ir fiziski smags darbs. Uzrunājot sportiskus cilvēkus, šoreiz mērķējam uz fiziski aktīvu auditoriju, kas turpmāk nepieciešamības gadījumā neapjuktu un veiksmīgi šīs prasmes liktu lietā," stāsta RSU MITC direktore Ieva Šlēziņa.
Pilnveidot neatliekamās palīdzības prasmes drošā vidē aicināts ikviens interesents!