Skip to main content
Page is available only in Latvian

Kā atradi prakses vietu?

Strasbūras Universitātes mājaslapā.

Kādi bija tavi prakses uzdevumi? Apraksti vienu tipisku dienu prakses vietā!

Pirmajos trīs mēnešos iepazinos ar farmaceitu darba organizāciju šajā slimnīcā. Mans galvenais darba uzdevums bija veikt retrospektīvus pētījumus par antibakteriālo līdzekļu lietošanas praksi. Atklāju Francijas infektologu biedrības (angliski: French Infectious Diseases Society – SPILF) izstrādātajiem protokoliem, kas ļoti palīdz novērtēt antibakteriālo līdzekļu izvēles un lietošanas racionalitāti. Kad valodas līmenis uzlabojās, sāku veikt arī ārstu nozīmējumu pārbaudījumu prospektīvus un pēdējā mēnesī regulāri nodaļā strādāju individuāli.

Tipiska diena pēdējā prakses mēnesī: apskatu visus nodaļas nozīmējumus, dokumentēju iespējamās farmaceitiskās rekomendācijas (piemēram, devu vai medikamenta izvēli, aizdomas par zāļu blakuspāradībām vai mijiedarbībām). Tad dodos uz nodaļu un apspriežu ar ārstējošo ārstu vai rezidentu šos jautājumus. Dažkārt kopā ar ārstiem piedalījos pacientu apskatēs, reizēm (pēc pieprasījuma) arī konsultēju ārstu par iespējamām zāļu blakusparādībām.

Pateicoties elektroniskai nozīmēšanas sistēmai, bija iespēja izvērtēt ļoti lielu nozīmējumu skaitu, kā arī sekot līdzi šiem nozīmējumiem un pacienta stāvokļa izmaiņām (piemēram, svaram un nieru funkcijai) visā stacionēšanas laikā.

aleksandra_erasmus_rev.png

What were the living conditions?

Slimnīcas nodrošināta bezmaksas kopmītne veselības aprūpes studentiem un ārstiem-rezidentiem. Viena istaba ar dušu un koplietošanas virtuvi un labierīcībām.

Did the Erasmus+ grant cover the living expenses?

Pateicoties apmaksātai dzīvesvietai prakses vietas tuvumā un lielām darbinieku atlaidēm slimnīcas ēdnīcā, piešķirtā stipendija bija pietiekama.

Your advice and recommendations for others choosing this city for their mobility

Prakses vieta nav universitātes slimnīcā. Nesanāca iepazīties ar citiem Erasmus+ studentiem, jo tie pārsvarā bija Strasbūras Universitātes slimnīcā. Iespējams, medicīnas fakultātes studentiem labāk doties tieši uz Strasbūru (lai gan tur būs grūtāk atrast dzīvesvietu).

Iesaku arī vairāk ceļot ārpus pilsētas – šis  reģions ir ļoti skaits un ar ļoti labi attīstītu infrastruktūru.
 

The best memory or experience from Erasmus+ mobility

Iespēja strādāt nodaļā ar pacientiem un ārstiem, ļoti labsirdīga attieksme no kolēģiem, regulāri bezmaksas franču virtuves un deju kursi slimnīcas darbiniekiem.

The most valuable realization or lesson you have learned

Latvijas farmaceitiem ir ļoti laba izglītība, kas ļauj viegli integrēties arī citu Eiropas valstu praksē. Arī klīniskā farmācija mūsdienās ir pastāvīgs un ļoti interesants katra speciālista darbs un izaicinājums.