RSU docētāji pilnveido studiju kursu saturu un ievieš jaunas studencentrētas mācību metodes
Jau devīto gadu Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) kopā ar RSU Absolventu asociāciju un Borisa un Ināras Teterevu fondu dod iespēju docētājiem iegūt mērķstipendiju, lai viņi, cītīgi strādājot, četru mēnešu laikā varētu modernizēt savus studiju kursus.
Gan sociālo zinātņu, gan veselības aprūpes docētāji pagājušajā nedēļā stipendiju komisijai prezentēja dažādas inovatīvas idejas, ko būtu lietderīgi ieviest studiju procesā un kas būtu noderīgas mūsdienu studentiem, sekojot līdzi konkrēto zinātņu nozaru inovācijām un jaunākajiem pedagoģiskajiem paņēmieniem un metodēm.
“RSU sadarbība ar Borisa un Ināras Teterevu fondu studiju programmu modernizēšanā ir ļoti liels ieguvums ne tikai esošajiem studentiem, bet arī tiem, kuri vēl tikai plāno sākt studijas RSU.
Jau kopš 2014. gada esam veiksmīgi sadarbojušies, un ceru, ka tā turpināsies. Prieks redzēt docētājus, kuri ir ieinteresēti padarīt universitātes vidi modernāku un inovatīvāku,” teic RSU Absolventu asociācijas izpilddirektors un stipendiju komisijas loceklis Artūrs Kaļva.
Ļoti liels uzsvars studiju kursu modernizēšanā tiek likts uz H5P un Miro rīka izmantošanu, lai varētu veidot dažādas digitālās simulācijas, kas palīdzētu studentiem iejusties reālu, ar profesiju saistītu situāciju simulācijā. Šī prasme ir īpaši svarīga, ņemot vērā, ka jau kopš 2020. gada pavasara studijas lielākoties noris attālināti. Uzsvars tiek likts uz studencentrētu metožu ieviešanu jau esošajos vai jaunajos studiju kursos, lai universitātes vidi veidotu modernāku un studentu mācīšanās pieredzi bagātinošāku.
RSU Pedagoģiskās izaugsmes centra (PIC) studiju inovāciju vadītājs Raimonds Strods atklāj, ka mērķstipendiātu ietekme uz studiju vides modernizēšanu ir mērāma daudz augstākā pakāpē, kā tas sākotnēji var likties.
Mērķstipendiju ieguvušie docētāji, ieviešot savas inovatīvās idejas studiju kursos, paralēli dalās ar savām atziņām un īstenotajiem mācīšanās un mācīšanas risinājumiem
gan ar pārējiem mērķstipendiātiem, gan tiem, kuri piedalās PIC organizētajās tālākizglītības aktivitātēs, kas ir pieejamas visiem RSU docētājiem. Tādējādi tiek veicināta koleģialitātes kultūra, kā arī inovatīvu studiju risinājumu un labās prakses pārņemšana universitātē.
Priecājamies par docētāju aktīvo iesaisti studiju programmu modernizācijā un aicinām pieteikties nākamajai mērķstipendiju atlasei, kas norisināsies 2022./2023. akadēmiskajā gadā!