Akreditācija, licencēšana
Tiesības

Piektdien, 7. jūlijā, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notika ekspertu vizīte pirmā cikla profesionālās augstākā izglītības studiju programmas Policijas darbs licencēšanai. Programma ir izstrādāta ilgtermiņa konsorcija Iekšējās drošības akadēmija ietvaros, kurā vēl ietilpst Iekšlietu ministrija, Valsts policijas koledža un Latvijas Universitāte. Iepriekš īstenotā bakalaura programma Policijas darbs ir pārstrādāta atbilstīgi konsorcija uzstādījumiem un valsts policijas vecākā virsnieka standartam, kas apstiprināts 2022. gada decembrī.

Vizītes sākumā eksperti – Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas profesore Iluta Arbidāne, Latvijas darba devēju konfederācijas pārstāvis Ziedonis Ūdris un Latvijas Studentu apvienības pārstāvis Deniss Celuiko – tikās ar RSU prorektoru akadēmiskajā darbā asociēto profesoru Dinu Šmitu un Juridiskās fakultātes dekānu profesoru Jāni Grasi. Tikšanās laikā eksperti tika iepazīstināti ar RSU attīstību, Juridiskās fakultātes veikumu un nākotnes plāniem, kā arī programmu Policijas darbs.

policijas_darbs_grupa_2023_00.jpg

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas profesore Iluta Arbidāne, Latvijas darba devēju konfederācijas deleģētais pārstāvis Ziedonis Ūdris, Latvijas Studentu apvienības deleģētais pārstāvis Deniss Celuiko un AIC/AIKA darbiniece Laila Lemko tikšanās laikā

Vizītes ietvaros ekspertiem sekoja tikšanās ar studiju programmas Policijas darbs direktoru docentu Valdi Voinu un Juridiskās fakultātes studiju programmu attīstības projektu vadītāju Irinu Dolgovu, kā arī programmas mācību spēkiem. Eksperti iepazinās ar RSU materiāli tehnisko bāzi un piedāvātajām iespējām, to vidū simulāciju iekļaušanu studiju procesā.

policijas_darbs_grupa_2023_01.jpg

Pirmajā rindā (no kreisās): RSU prorektors akadēmiskajā darbā asoc. prof. Dins Šmits, lektore Aelita Zīle, Juridiskās fakultātes studiju programmu attīstības projektu vadītāja Irina Dolgova, docents Ivans Jānis Mihailovs; otrajā rindā (no kreisās) viesdocētājs Ģirts Zalāns, Juridiskās fakultātes dekāns prof. Jānis Grasis un viesdocētājs Ēriks Treļs

policijas_darbs_grupa_2023_02.jpg

RSU prorektors akadēmiskajā darbā asoc. prof. Dins Šmits (no kreisās), RSU Pedagoģiskās izaugsmes centra studiju programmu attīstības projektu koordinatore Katrīna Poriķe, Juridiskās fakultātes dekāns prof. Jānis Grasis, RSU Pedagoģiskās izaugsmes centra studiju programmu attīstības projektu vadītāja Dagnija Briede un RSU Juridiskās fakultātes studiju programmu attīstības projektu vadītāja Irina Dolgova

Savas atsauksmes par studiju programmu rakstiski ir sniegusi Valsts policija, Iekšlietu ministrija un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, norādot, ka izstrādātā studiju programma nodrošinās Iekšlietu ministrijas sistēmas virsniekiem iespēju iegūt nepieciešamās prasmes, zināšanas un kompetences, lai nākotnē ieņemtu vecāko virsnieku amatus.

Atsauksmēs norādīts, ka sagatavotā studiju programma ir nepieciešama un aktuāla potenciālajiem tiesībaizsardzības iestāžu darbiniekiem, kā arī stiprinās tiesību aizsardzības institūciju kapacitāti noziedzības apkarošanas jomā,

īstenojot atbilstīgu cilvēkresursu politiku. Studiju programma atbilst tautsaimniecības un darba tirgus vajadzībām, tajā iekļautie studiju kursi spēs nodrošināt potenciālo darbinieku teorētisko sagatavotību dienesta uzsākšanai.

Ekspertu vizītē piedalījās Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks, Iekšlietu ministrijas Valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs, Valsts policijas Personālā pārvaldes Personāla profesionālās pilnveides koordinācijas nodaļas vecākā speciāliste Līga Dimante. Konsorcija sadarbības partnerus no Valsts policijas koledžas pārstāvēja direktora vietniece Anita Fišere un no Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes prodekāne Annija Kārliņa.

Eksperti iepazinās ar īpaši šai programmai izveidotu kriminālistikas laboratoriju. RSU Juridiskās fakultātes studenti mācību procesā jau šobrīd izmanto modernu kriminālistikas laboratoriju Dzirciema ielā 16, tomēr RSU Juridiskās fakultātes jaunais specializētais apmācību centrs Kuldīgas ielā 9 piedāvās vēl plašākās un inovatīvākas  iespējas. Ar tām eksperti iepazinās vizītes beigu daļā. Apmeklējuma noslēgumā eksperti iepazīstināja ar sākotnējo ziņojumu. Pēc dokumentu analīzes un secinājumu apkopošanas sekos gala vērtējums.

RSU ir liela pieredze vecāko policijas virsnieku, Valsts policijas darbinieku apmācībā kopš 2011. gada. No 2017. gada RSU Juridiskā fakultāte īsteno vecāko policijas virsnieku otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības nodrošināšanu.

Jaunajā studiju programmā uzņems studentus ar Iekšlietu ministrijas norīkojumu.