Pārlekt uz galveno saturu

Īsumā par programmu

Studiju virziens:
iekšējā drošība un civilā aizsardzība
1. cikla studiju programma
akreditēta līdz
Iegūstamais grāds vai kvalifikācija:
Valsts policijas vecākais virsnieks
Valoda: Latviešu
Apjoms kredītpunktos/ECTS: 80/120
Lekciju norises vieta: Rīga
2,5 gadi
S. 8.30–19.30
Vietu skaits:
102 budžeta
Programma izstrādāta Iekšējās drošības akadēmijas (IDA) ietvaros. IDA ir vairāku institūciju (Iekšlietu ministrija, Valsts policijas koledža, Rīgas Stradiņa universitāte un Latvijas Universitāte) veidota apvienība kopēja mērķa sasniegšanai, apvienojot resursus, sagatavot augsti kvalificētus speciālistus darbam Latvijas tiesībaizsardzības iestādēs.
Licencētā studiju programma Policijas darbs patlaban ir akreditācijas procesā.

policijas_darbs_ans.png

Programmas mērķi

Sagatavot augsti kvalificētu speciālistu drošības un noziedzības apkarošanas jomā, policijas darbā, nodrošinot zināšanu, prasmju un kompetenču apguvi atbilstoši Latvijas kvalifikāciju ietvarstuktūras (LKI) 6. līmeņa un Valsts policijas vecākā virsnieka (6. līmeņa profesionālā kvalifikācija) profesijas standarta prasībām, tostarp atbilstoši tiesībaizsardzības iestāžu prasībām, darba tirgus, un sabiedrības interesēm.

Programmas uzdevumi

  1. Nodrošināt kvalitatīvas studijas Valsts policijas vecākā virsnieka profesijas apgūšanai, profesijai raksturīgās pamata un specializētās zināšanas, skaidrot profesionālās jomas svarīgākos jēdzienus un likumsakarības, nodrošinot Valsts policijas vecākā virsnieka profesijai nepieciešamo profesionālo prasmju un kompetenču apguvi.
  2. Attīstīt lēmumu pieņemšanas prasmes sarežģītās situācijās un problēmu risināšanas iemaņas Valsts policijas vecākā virsnieka profesijā un attiecīgajā zinātnes nozarē.
  3. Sniegt zināšanas un prasmes personāla un procesu vadībā, attīstīt prasmes izskaidrot un argumentēti diskutēt par Valsts policijas vecākā virsnieka profesionālās kompetences jautājumiem gan ar speciālistiem, gan sabiedrību.
  4. Sekmēt pētniecisku darbību policijas darba jomās, izmantojot apgūtos teorētiskos pamatus un prasmes, patstāvīgi iegūstot, atlasot, analizējot un kritiski izvērtējot informāciju, identificējot problēmsituāciju un piedāvājot iespējamos risinājumus.
  5. Veicināt izpratni par profesionālo ētiku darbā ar kolēģiem, sabiedrību un medijiem, prasmi izvērtēt savas profesionālās darbības ietekmi uz vidi un sabiedrību konfrontācijā ar subjektu, konfliktu risināšanā un dažādu spēka metožu izmantošanā.
  6. Nodrošināt prakses iespējas, kuras ietvaros studējošie pieņem lēmumus, uzņemas atbildību un iniciatīvu, veic darbu individuāli, komandā vai vada citu cilvēku darbu un rod risinājumus mainīgos vai neskaidros apstākļos, paaugstināta stresa un sarežģītās dienesta situācijās, operatīvi rīkojoties paaugstinātas bīstamības situācijās.
Apgūstamie studiju kursi

Studiju norises vieta

Uzņemšanas prasības

Obligātās prasības

Īsā cikla profesionālā augstākā izglītība un Valsts policijas jaunākā virsnieka kvalifikācija vai tai pielīdzināma augstākā izglītība policijas darbā. Reflektantus imatrikulē atbilstīgi konsorcija Iekšējās drošības akadēmija nosacījumiem un saskaņā ar Iekšlietu ministrijas apkopoto sarakstu, ievērojot izmeklēšanas iestāžu noteiktās atlases prasības un vērtēšanas kritērijus

Dokumenti, kas jāiesniedz

Jāizpilda pieteikumā norādītā informācija un jāpievieno šādu dokumentu elektroniskās datnes:

  • pase (datu lapa) vai personas apliecība (eID abas puses);
  • fotogrāfija (studējošā apliecībai);
  • atbilstošās izglītības diploms un diploma pielikums (kopija);
  • apliecinājums par  pieteikuma reģistrēšanas pakalpojuma apmaksu;
  • ja kādā no iesniedzamajiem dokumentiem ir cits personas uzvārds un/vai vārds, un/vai personas kods nekā pasē, tad jāpievieno arī dokuments, kas apliecina personas datu maiņu.

Ja reflektants izglītības dokumentu vai akadēmisko grādu ir ieguvis ārvalstīs (izņemot Igaunijā un Lietuvā), pieteikumam pievieno Akadēmiskās informācijas centra izziņu par to, kādam Latvijā piešķirtam izglītības dokumentam vai akadēmiskajam grādam atbilst ārvalstīs iegūtais izglītības dokuments vai grāds.

Vērtēšanas kritēriji

Studiju programmā Policijas darbs reflektantus imatrikulē pēc tiesībaizsardzības iestāžu nosūtījuma, ievērojot tiesībaizsardzības iestāžu noteiktās atlases prasības, saskaņā ar 2022. gada 25. oktobrī noslēgto konsorcija Iekšējās drošības akadēmija dibināšanas līgumu.

Aktualitātes

Iekšējās drošības akadēmijas partneri piedalās Valsts policijas 106. gadadienas pasākumā (5.12.2024.)

RSU piedalās konferencē par iekšējās drošības dimensiju 21. gadsimtā (28.11.2024.)

Eksperti atzinīgi novērtē RSU studiju programmas Policijas darbs piedāvātās iespējas (11.07.2023.)

Laisti klajā studiju programmas Policijas darbs pētniecisko darbu kopsavilkumi (9.02.2023.)

Juridisko fakultāti absolvējuši 148 jaunie speciālisti (14.02.2020.)

Studiju virziens Iekšējā drošība un civilā aizsardzība saņem akreditāciju uz maksimālo termiņu (4.07.2019.)

Iekšlietu ministrs iepazīstas ar RSU Juridisko fakultāti (1.03.2019.)

RSU Juridiskās fakultātes dekāna viedoklis par iniciatīvu atjaunot policijas akadēmiju (9.01.2018.)

Juridiskajā fakultātē tiks īstenota jauna studiju programma Policijas darbs (28.07.2017.)

Programmas direktors

Kontaktinformācija