Pārlekt uz galveno saturu
Konferences, semināri
Rezidentūra

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rīkotajā konferencē 3. novembrī par aktualitātēm bērnu veselības aprūpē No zinātnes līdz praksei piedalījās teju 400 dalībnieki – gan veselības aprūpes speciālisti no visas Latvijas, gan studējošie.

Bērnu slimnīcas 120. jubilejas gadā aizsākto tradīciju – klātienes konferencē dalīties par nozīmīgākajiem jaunumiem un pētījumiem bērnu veselības aprūpes jomā ar nozares kolēģiem – uz dažiem gadiem pārtrauca pandēmijas laika ierobežojumi. Šajā rudenī konference sarīkota, lai, pārstāvot visas Bērnu slimnīcas klīnikas, līdz ar to – visas bērnu veselības aprūpes jomas –, speciālisti varētu parādīt un izskaidrot, kādi uzlabojumi pediatrijā panākti pēdējos gados pasaulē un pieejami Bērnu slimnīcā.

“Svarīgi, lai gan studējošie, gan speciālisti no visas Latvijas, kas saistīti ar veselības aprūpi, būtu informēti, kādas iespējas palīdzēt uzlabot bērnu veselības stāvokli šobrīd varam piedāvāt Bērnu slimnīcā. Daudzās jomās, piemēram, epilepsijas ārstēšanā, miniinvazīvajā ķirurģijā, kardioloģijā, psihiatrijā, reimatoloģijā, endokrinoloģijā, reto slimību diagnostikā un vairākās citās Bērnu slimnīcā pēdējos gados ir ieviesti jauninājumi, kā arī paplašinājušās iespējas konsultēties un sadarboties ar kolēģiem no citām valstīm,” stāsta Bērnu slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols.

“Šī konference ir sapulcinājusi kopā gandrīz 400 ārstu, zinātnieku un veselības aprūpes speciālistu, lai apmainītos ar zināšanām, diskutētu par jaunākajiem pētījumiem un meklētu veidus, kā uzlabot pediatrijas praksi. Rīgas Stradiņa universitātes mērķis šajā konferencē ir ne tikai dalīties ar jaunākajām zinātniskajām atziņām un pieredzi, bet arī kopīgi meklēt risinājumus un veidot stratēģijas, kā uzlabot bērnu veselību,” uzsver Rīgas Stradiņa universitātes rektors profesors Aigars Pētersons.

Kādi rezultāti gūti pētījumos par vakcīnas pret ērču encefalītu efektivitāti, kuri vairākus gadus tiek veikti, sadarbojoties Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas un Rīgas Stradiņa universitātes speciālistiem, kā arī iesaistoties starptautiskos projektos, konferencē izstāstīja profesore Dace Zavadska, Bērnu slimnīcas Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja.

Konferencē ar pieredzi un zināšanām par radioloģisko izmeklējumu veikšanu vēdera dobumā bērniem dalījās viens no Eiropas pieredzējušākajiem ekspertiem šajā jomā – Māstrihtas Universitātes profesors Simons Robens (Simon Robben). Viņš daudz palīdzējis Bērnu slimnīcas radioloģijas speciālistu apmācībā.

“Bērnu slimnīcas speciālisti seko līdzi visam, kas notiek pediatrijā pasaulē un spēj piedāvāt mūsdienīgus risinājumus visās jomās, nodrošinot zināšanu pārnesi arī topošajiem speciālistiem. Konferences noslēguma akcents ir studējošo, kuri savus zinātniskos darbus saista ar pediatriju, labāko veikumu apbalvošana. Lielu gandarījumu, konferenci rīkojot, radīja ārstu un māsu atsaucība un vēlme dalīties ar zināšanām un pieredzi, tāpēc nākamajā, Bērnu slimnīcas 125. darbības gadā, rīkosim vēl plašāku un daudzpusīgāku forumu, lai kopīgi uzlabotu bērnu veselības stāvokli Latvijā, cik tas ir veselības aprūpes darbinieku spēkos,” atzīst RSU Rezidentūras studiju fakultātes dekāne un rezidentūras procesu vadītāja Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā profesore Ilze Grope, .

Nozīmīgs sasniegums šajā gadā ir Bērnu slimnīcas speciālistu iesaistīšanās nākotnes medicīnā – pētījumos precīzijas medicīnas jomā, kā arī ārstu iniciētā jaundzimušo skrīninga paplašināšana – no šā gada 1. aprīļa Latvijā skrīningu veic astoņām retām slimībām iepriekšējo sešu vietā. Reto slimību jomā Bērnu slimnīcas speciālisti iesaistījušies Eiropas references tīklos, kas dod iespēju pilnvērtīgi sadarboties ar reto un sarežģīti ārstējamo slimību speciālistiem.

Konferences dalībnieki ar rotaļlietām pildīja Bērnu slimnīcas Drosmes kastes, kas domātas mazo pacientu apbalvošanai par drosmi un izturību procedūrās un izmeklējumos.

Pateicamies farmācijas, medicīnas ierīču un zīdaiņu maisījumu kompānijām: LYL love your life, Biocodex, Oribalt, Polpharma, Lotos Pharma, Medis, Ewopharma, Vorwarts pharma, Bayer, Silvanols, Nutricia, Amedical, MSD, Olainfarm un Valentis par atbalstu konferences norisē.

Konferences referāti