Latvijas zinātnieki gatavojas pirmajam “BioPhoT” konkursam
Ceturtdien, 10. aprīlī, norisinājās pirmā platformas BioPhoT informatīvā diena. Pasākuma mērķis bija izklāstīt būtiskāko par platformas darbību un prasībām, kā arī palīdzēt zinātniekiem gatavoties pētniecības un inovāciju projektu (PIP) pieteikumu iesniegšanai. Kā iepriekš ziņots, BioPhoT pirmā uzsaukuma projektus iesniedz zinātniskā institūcija līdz 8. maijam, tādēļ RSU pētnieku grupas aicinātas augšupielādēt savus pieteikumus līdz 30. aprīlim, iepriekš administratīvi tos saskaņojot ar RSU Zinātnes departamenta Projektu nodaļu.
Pētniecības platformas Biomedicīnas un fotonikas pētniecības platforma inovatīvu produktu radīšanai (BioPhoT) uzsaukumā PIP īstenošanai biomedicīnas, medicīnas tehnoloģiju, farmācijas, fotonikas, un citās RIS3 jomās pieejami kopumā seši miljoni eiro; viena projekta īstenošanai zinātnieki varēs saņemt līdz 200 000 eiro. Otrais BioPhoT projektu konkursa uzsaukums plānots šā gada rudenī.
Konkursa nolikums, pielikumi un pieteikuma forma
“Ņemot vērā, cik ļoti BioPhoT mērķi un kritēriji atšķiras no ierastiem zinātnes finansējuma konkursiem, mūsu uzdevums ir palīdzēt zinātniekiem noorientēties un pēc iespējas labāk sagatavoties pētījumu atlasei, kur tos vērtēs nebūt ne zinātnieki, bet gan biznesa cilvēki,” tikšanās uzdevumu iezīmēja platformas BioPhoT vadītājs, Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktora vietnieks Osvalds Pugovičs.
BioPhoT ietvaros Ekonomikas ministrija turpmākiem astoņiem gadiem devusi uzdevumu Latvijas pētniecības organizācijām (zinātniekiem) piedāvāt, izstrādāt un attīstīt pētījumus, kuru rezultātā dzimtu tautsaimniecībai lietderīgi projekti. Virsuzdevums ir ieguldīt zinātnē, lai veicinātu Latvijas ekonomikas attīstību un valsts konkurētspēju pasaulē, kā arī veicināt biomedicīnas un fotonikas tehnoloģiju zinātņu un komercsektora sadarbību un tehnoloģiju attīstīšanu.
Pēc projekta iesniegšanas būtiskākā ir konkursa pirmā atlases kārta – projekta piecu minūšu prezentācija un diskusija ar BioPhoT ekspertu paneļa pārstāvjiem, ko veidos starptautiska profesionāļu komanda ar pieredzi komercsektorā, biznesa attīstībā un zinātnes komercializācijā.
“Pirmo kārtu izturēs tie projekti, kuru autori spēs kodolīgi un skaidri atbildēt uz jautājumiem: kādu konkrētu problēmu industrijā vai tautsaimniecībā šādi var risināt, kādēļ to iespējams realizēt ar piedāvātās idejas palīdzību un ar ko zinātnieka risinājums ir labāks par esošajiem,” uz platformai BioPhoT būtiskiem atlases kritērijiem vērsa uzmanību viens no septiņiem platformas mentoriem, LU Cietvielu fizikas institūta vecākais eksperts Ģirts Ozoliņš.
Projektu komandas, kuras pārvarēs pirmo atlases kārtu, turpinās detalizēti izstrādāt savus pieteikumus, un pēcāk tos vērtēs Latvijas Zinātniskās padomes ekspertu komisija, pievēršoties ieceres zinātniskajiem aspektiem.
BioPhoT informatīvajā dienā dalībnieki iepazinās ar pieteikšanās kārtību, projektu atlases kritērijiem, mentoru konsultāciju jēgu un palīdzības apjomu. Klātesošajiem bija iespēja gan publiski uzdot jautājumus, gan individuāli konsultēties ar BioPhoT mentoriem un ekspertiem, kuri bija ieradušies, lai atbalstītu projektu iesniedzējus. Mentoru atbalsts projektu pieteicējiem pieejams arī sagatavošanās periodā: konsultācijām iespējams pieteikties līdz 16. aprīlim, izpildot veidlapu un nosūtot to uz biophot@osi.lv.
Saistītie materiāli
Informatīvās dienas videoieraksts
Prezentācija Pētniecības un inovāciju projekti (PIP) platformā BioPhoT
Prezentācija BioPhoT platformas mentoru darba process
Prezentācija BioPhoT platformas biežāk uzdotie jautājumi
Par pētniecības un inovāciju projektu administratīvajiem jautājumiem RSU pētniecības komandas aicinātas sazināties ar Zinātnes departamenta Projektu nodaļas vadītāju Silvu Vītolu (Silva.Vitola@rsu.lv) vai Stratēģisko zinātnes projektu vadītāju Justīni Krūmiņu (Justine.Krumina@rsu.lv).
Projekts Biomedicīnas un fotonikas pētniecības platforma inovatīvu produktu radīšanai (BioPhoT) tiek īstenots valsts pētījumu programmā Inovāciju fonds – ilgtermiņa pētījumu programma. Platformas numurs: IVPP-EM-Inovācija-2024/1-0002.
Saistītās ziņas
