Pārlekt uz galveno saturu
Par mums medijos
Studentiem
Darbiniekiem
COVID-19

23. februāra LR1 raidījumā Kā labāk dzīvot Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) profesore un infektoloģe Dace Zavadska un Vakcinācijas projekta biroja pārstāve Ieva Stūre turpina atbildēt uz raidījuma vadītāja un klausītāju jautājumiem par vakcīnām, to pieejamību un vakcināciju.

"Nevar iepriekš paredzēt, kuram būs izteiktāka reakcija pēc vakcinēšanās. No pētījumiem un tagad no reālās dzīves zinām – jo vecāka gadagājuma cilvēks, jo mazāk tas ir izteikts," par reakciju pēc potes skaidro Dace Zavadska.

"Mans ieteikums būtu vienai struktūrvienībai, vienai nodaļai vienā dienā neiet vakcinēties, tā nebūtu labākā stratēģija. Pakāpeniski visus darbiniekus vakcinējam. Ja kādam ir sūdzības, tad vienu vai divas dienas, parasti tas nav ilgāk, un ļoti pēkšņi beidzas. Tie cilvēki tad paliek mājās," iesaka infektoloģe Dace Zavadska.

Viņa mudina darba devējus nedusmoties un būt saprotošiem, ja cilvēks grib palikt mājās pēc potes.

"Mēs esam pieraduši, ka pēc vakcīnām nav gandrīz nekādas sagaidāmās reakcijas.

Covid vakcīnas ir reaktogēnākas jeb vairāk šīs sagaidāmās reakcijas izraisošas. Tās ir nepatīkamas, taču nav kaitīgas veselībai! Tā ir vienīgā cena, ko maksājam, lai pēc tam būtu droši, ka nenonāksim slimnīcā vai neizvilksim to nelaimīgo biļeti," atzīst Dace Zavadska.

Kaut arī, balstoties uz RSU darbinieku un studentu aptaujas datiem, RSU ir pieprasījusi vakcīnas 2385 darbiniekiem un studentiem, tie RSU darbinieki un studenti, kuri aizpildījuši aptauju, un visi citi kolēģi aicināti pieteikties vakcinācijai arī interneta vietnē manavakcina.lv, pa telefonu 8989 vai pie ģimenes ārsta.