PĒTNIECĪBAS TERMINU SKAIDROJOŠĀ VĀRDNĪCA
Zinātniskās redaktores: Dr. psych., prof. Kristīne Mārtinsone, Dr. psych., prof. Anita Pipere
Šī ir atjaunotā elektroniskā pētniecības terminu skaidrojošā vārdnīca latviešu valodā, kurā ir apkopots galveno pētniecības terminu skaidrojums. Vārdnīcā ietvertie termini ir cieši saistīti ar sociālo, veselības aprūpes un izglītības zinātņu jomu. Daudzi no tiem noderēs arī citās pētniecības jomās un kontekstos. Vārdnīcas elektroniskā forma atbilst mūsdienu atvērtās zinātnes tendencēm un lietotāju prasībām pēc ērtas un ātras piekļuves nepieciešamajam terminam datora, planšetdatora vai telefona ekrānā.
- Lasīt vairāk par vārdnīcu ...
Skaidrojošā pētniecības terminu vārdnīca ir veidota, pamatojoties uz grāmatu – “Zinātniskās darbības metodoloģija: Starpdisciplinārā perspektīva” (zin. red. K. Mārtinsone un A. Pipere, Rīga: RSU, 2021) saturu un glosāriju. Lai detalizēti varētu iedziļināties pētniecības jautājumu specifikā, plašāku informāciju par katru vārdnīcā skaidroto terminu ir iespējams gūt iepriekšminētajā grāmatā. Tajā ir atrodami arī konkrēti piemēri un izsmeļoša informācija par vārdnīcā izmantotajiem informācijas avotiem.
Gan vārdnīcā ietvertie termini, gan to skaidrojumi ir apspriesti ilgstošās zinātnisko redaktoru diskusijās un konsultācijās ar kolēģiem – dažādu jomu pētniekiem, kas docē pētījuma metodoloģijas studiju kursu dažādās augstskolās.
Šīs, atjaunotās vārdnīcas, terminus pirms publicēšanas ir rediģējusi redaktore Inta Rozenvalde. Pētniecības terminu atkārtotu rediģēšanu un papildināšanu veikušas Rīgas Stradiņa universitātes maģistra studiju programmas Veselības psiholoģija studentes Daiga Katrīna Bitēna un Sandra Feldmane. Pateicamies kolēģiem par atbalstu un bagātinošo sadarbību, turpinot Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedras mācību procesa organizatores Alīna Gēgernieces darbu!
Šī vārdnīca būs īpaši noderīga dažādu sociālo, veselības aprūpes un izglītības zinātņu studiju programmu studentiem, docētājiem un pētniekiem. Ceram, ka tā kļūs par nozīmīgu resursu pētījumu plānošanas un īstenošanas procesā, veicinot pētniecībā iesaistīto personu vienotu izpratni par terminiem un terminoloģisko precizitāti, un būs atbalsta materiāls, gatavojot atskaites par iegūtajiem rezultātiem (studiju darbus, publikācijas, prezentācijas u. c.). Izveidotā vārdnīca būs noderīga arī tālākizglītībā un dažādu nozaru speciālistu ikdienas profesionālajā darbībā.